Najmodniejsze dzielnice Wrocławia – Krzyki

Najmodniejsze dzielnice Wrocławia – Krzyki

Wrocław
Kajtman
Kajtman
Słoneczny Zakątek
adresWrocław, Babiego lata
inwestorWPBM
REKLAMA
Krzyki – jedna z najprężniej rozwijających się dzielnic stolicy Dolnego Śląska – pozostaje pionierem w spełnianiu potrzeb mieszkaniowych obywateli Wrocławia. Dzielnicę charakteryzuje bogata roślinność i rozwinięta infrastruktura. Ten rejon jest bardzo dobrze skomunikowany z miastem, co jest ważnym argumentem przy wyborze własnego M dla większości kupujących. Obecnie Krzyki stały się jednym z modniejszych osiedli na mapie Wrocławia, gdzie powstają liczne inwestycje spełniające różnorodne oczekiwania swoich przyszłych lokatorów.
Krzyki zmieniały się przez wiele lat. To jedna z najstarszych dzielnic Wrocławia, której historia sięga aż 1743 roku, kiedy to były jeszcze podwrocławską wsią. Warto jednak zauważyć, że największy swój rozkwit dzielnica przeżywa właśnie teraz. Obok historycznej poniemieckiej budowli, powstają tu nowe osiedla mieszkaniowe, które dobrze wpasowują się w zastaną architekturę. Współczesne budownictwo dopełnia krajobraz tej części miasta, poprawia wygląd otoczenia i dostarcza kompleksów wielorodzinnych na miarę bieżących potrzeb swoich mieszkańców. Najczęściej wymienianymi wymogami kupujących nowe M są dobra lokalizacja, nowoczesne rozwiązania w projektowaniu układu mieszkań – otwarte, jasne przestrzenie czy ciekawie zaprojektowane części wspólne dla lokatorów osiedla.
Krzyki na tle dzielnic, takich jak Ołtaszyn, Grabiszyn czy Śródmieście, wyróżniają się swoją nowoczesną architekturą i obszernie rozumianą innowacyjnością. Realizowanych jest tu wiele ciekawych inwestycji budowlanych, rozwija się infrastruktura miejska, powstają liczne skwery zieleni i centra usługowo-handlowe. W 2012 roku wybudowany został słynny Sky Tower – najwyższy budynek w Polsce, w którym znajdują się galerie handlowe i liczne biura firm usługowych. W dzielnicy znajduje się także wiele ciekawych miejsc: tor wyścigów konnych Partynice, Aquapark Wrocław, Uniwersytet Ekonomiczny, Dworzec Główny czy Wrocławski Teatr Pantomimy.
Krzyki posiadają jedną z najbardziej sprawnych i dobrze rozwiniętych linii tramwajowych. Obecnie na terenie Krzyków znajduje się pięć pętli tramwajowych: Krzyki, Park Południowy, Klecina, Księże Małe, Gaj, Tarnogaj. Znajdujące się tutaj połączenia autobusowe i tramwajowe cały czas poszerzane są o nowe nici komunikacji miejskiej. Dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z całym miastem. Z Krzyków do centrum miasta dojechać można w zaledwie kwadrans. Dodatkowo bliskość autostrady A4 i obwodnicy Wrocławia rozwiązuje problem dotarcia do bardziej odległych części miasta czy do jego obrzeży: Nowy Dwór, Psie Pole, stadion czy lotnisko.
REKLAMA
Atrakcyjność Krzyków podnoszą liczne parki. Najbardziej popularnym z nich jest Park Południowy, jeden z największych i najpiękniejszych parków Wrocławia, zajmuje powierzchnię 27 hektarów. Niemniej bogate w roślinność i punkty rekreacyjne są: Park Skowroni – mieszczący się na 25 hektarach oraz Park Generała Andersa – zajmujący obszar 6 hektarów. Tereny naturalnej zieleni uzupełniają również ogródki działkowe i inne skwery zaprojektowane na użytek mieszkańców.
Bliskość roślinności zapewnia mieszkańcom tej części miasta spokój i harmonię. Mając na uwadze preferencje klientów – chęć mieszkania w spokojnej dzielnicy – deweloperzy projektują osiedla przyozdobione bujną roślinnością, która niesie za sobą wiele korzyści zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych. Taką kameralność oraz poczucie bezpieczeństwa stwarza osiedle Słoneczny Zakątek (wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom S.A.) – położone przy ul. Babiego Lata. Znajduje się ono w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Klecińskiego, a wspomniany wcześniej Park Południowy oddalony jest od inwestycji o zaledwie kwadrans drogi. Ogrodzone osiedle zapewnia mieszkańcom oczekiwany spokój oraz inne udogodnienia, idealne dla młodych rodzin z dziećmi. Na posesji znajduje się bowiem plac dla dzieci, okolica jest wyciszona i cieszy się dobrą renomą, a przy okazji jest dobrze skomunikowana z placówkami dydaktycznymi i centrami handlowo-usługowymi. Do Parku Handlowego Bielany samochodem można dojechać stąd w zaledwie 10 minut. 
Krzyki są idealnym miejscem dla osób poszukujących cichej i bezpiecznej okolicy, a ich lokalizacja i dobrze zorganizowana infrastruktura zapewniają szybki dojazd do dowolnego miejsca w mieście. Krzyki rozwijają się w dynamicznym tempie. Zachodzące zmiany pozytywnie wpływają na wizerunek, estetykę i zadowolenie z komfortu życia jej mieszkańców. Dzielnica nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów, którzy będą dopełniać krajobraz tego regionu o nowe ciekawe inwestycje mieszkaniowe i usługowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA