DODAJ

Wrocław: Staffa Park na Karłowicach jeszcze zaczeka na budowę. Urzędnicy nie wydali zgody

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Staffa Park na
Mariusz Bartodziej
2019-08-21 12:08:37
Niezagospodarowany teren przy ulicy Leopolda Staffa, blisko zbiegu z ul. Wybickiego, jest już ogrodzony od lat. Deweloper stara się o pozwolenie na rozpoczęcie robót. Spotkał się jednak z odmową ze strony miasta.

Spółka Staffa Park Sp. z o.o. (zarejestrowana w 2008 roku, z siedzibą przy ul. Leopolda Staffa 17-23) otrzymała 25 czerwca odmowną decyzję w sprawie pozwolenia na budowę przy ul. Staffa 17-23 na Karłowicach budynku wielorodzinnego o kubaturze 14,8 tys. metrów sześciennych. Wniosek w tej sprawie złożyła 25 stycznia. Dwukrotnie uzupełniała dokumentację, a w maju i czerwcu uzgadniała projekt z konserwatorem zabytków.

Inwestycja ma powstać na działce nr 251, o powierzchni 3 897 mkw. Posesja jest ogrodzona od lat. Deweloper nie zdradza na razie szczegółów planowanego przedsięwzięcia.

UM Wrocławia

Coraz więcej mieszkań

Nowa inwestycja mieszkaniowa powstaje także przy ul. Przesmyckiego. G7 Invest Sp. z o.o. Sp. k. realizuje tam Rezydencję Karłowice. Znajdzie się w niej kilkanaście apartamentów o metrażach do ponad 100 mkw. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.

materiały inwestora


Przy tej samej ulicy końca dobiega budowa budynku KarLOVEice. M3 Invest Sp. z o.o. wprowadzi na rynek przeszło 30 mieszkań o powierzchniach 28-70 mkw., o czym donosiliśmy w czerwcu rok temu.

fot. Jakub Zazula


Materiały inwestora


Ponadto mieszkania mogą powstać jeszcze przy ul. Potockiego. W styczniu informowaliśmy, że Orange Polska S.A. chce sprzedać centralę przy parku. Inwestor ma możliwość nadbudowy jej o trzy kondygnacje.

Orange Polska S.A.


Na osiedlu pojawi się też nowe KFC, w koncepcie Drive Thru. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że AmRest Sp. z o.o. chce wkrótce rozpocząć budowę.