DODAJ

Wrocław: Izba Administracji Skarbowej planuje budowę dużego kompleksu biurowego

Biura / Wrocław
Wrocław: Izba Administracji Skarbowej
Mariusz Bartodziej
2018-04-20 12:00:04
Obiekty biurowe, magazynowe i garażowe mają powstać na Strachowicach, w pobliżu parku Strachowickiego. Inwestycja może zająć obszar niemal 5,7 hektara.

Prezydent miasta wszczął 23 marca, na wniosek Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, postępowanie w sprawie wydania decyzji ustalającej lokalizację inwestycji celu publicznego. Obejmuje ona budowę na potrzeby wnioskodawcy budynków biurowo-magazynowych wraz z niezbędnymi urządzeniami infrastruktury technicznej i zagospodarowaniem terenu. Chodzi konkretnie o cztery obiekty: garażowy, biurowy, magazynowy oraz biurowo-magazynowy.

Inwestor planuje realizację przedsięwzięcia przy ulicy Cichociemnych. Chce zagospodarować działki nr 1/153 i 1/176 (będące własnością Skarbu Państwa) oraz 1/131 (współwłasność Skarbu Państwa i innych osób prawnych) o łącznej powierzchni 5,66 ha.

UM Wrocławia


Projekt na wczesnym etapie

Inwestycja znajduje się na wczesnym etapie przygotowania. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Józef Dolata, analizuje na razie możliwość jej realizacji, a także pozyskania nieruchomości dla realizacji celów statutowych Krajowej Administracji Skarbowej.

Takie działanie pozwoliłoby na skoncentrowanie procesów, które wpłynęłyby na efektywniejszą realizację zadań związanych z poborem cła. Inwestycja miałaby również na celu ograniczenie wydatków na wynajem i utrzymanie powierzchni magazynowych – wyjaśnia nam Józef Dolata.

Nie jest jeszcze w stanie podać szczegółów dotyczących przedsięwzięcia ze względu na jego zasięg i rozważane koncepcje.

Liczba i funkcje budynków, wysokość kosztów oraz liczba miejsc parkingowych w chwili obecnej są dopiero analizowane – z uwzględnieniem oczekiwań i potrzeb jednostek skarbowo-celnych, natomiast nie stanową rozwiązań docelowych – tłumaczy Dolata.

Przybędzie hoteli w pobliżu lotniska

W okolicy lotniska inwestycję planuje nie tylko Izba Administracji Skarbowej, ale i deweloperzy. Skupiają się na branży hotelarskiej.

Arche Sp. z o.o. buduje trzygwiazdkowy obiekt przy ulicy Rdestowej. Pisaliśmy o nim w marcu, wraz z przedstawieniem wizualizacji.

Przy ul. Zarembowicza mają natomiast stanąć budynki hotelowo-usługowe. Chce je zrealizować firma Blue House Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. O jej planach informowaliśmy w styczniu.

W tym samym miesiącu informowaliśmy o zamierzeniach Protu Lotniczego Wrocław. Prestiżowy hotel ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.