Za kilka miesięcy ruszy we Wrocławiu rozbudowa kompleksu biurowego West 4 Business Hub źródło: Materiały inwestora

Za kilka miesięcy ruszy we Wrocławiu rozbudowa kompleksu biurowego West 4 Business Hub

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Jeden z największych deweloperów działających w Polsce, Echo Investment S.A. nie zwalnia tempa inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. W tym roku ruszy z dalszą rozbudową swojego wielkiego kompleksu biurowego West 4 Business Hub zlokalizowanego przy ulicy Na Ostatnim Groszu.
W II kwartale 2021 r., deweloper planuje rozpocząć realizację drugiego etapu. W jego ramach wybudowany zostanie budynek biurowy o powierzchni najmu wynoszącej 23 100 mkw. Biurowiec ma zostać zrealizowany i oddany do użytku w IV kw. 2022 r. Inwestor planuje przeznaczyć na jego budowę 168,6 mln zł.
Gotowy jest już pierwszy biurowiec. Powierzchnia całkowita sześciokondygnacyjnego budynku wynosi około 15 600 mkw., z czego pow. biurowa 14 420 mkw. (około 3 500 mkw. na piętro). Powstał też parking z 235 miejscami dla pojazdów. W standardzie znajdzie się m.in. ochrona, recepcja, podnoszone podłogi, podwieszany sufit i kontrola dostępu do obiektu. 
Za projekt odpowiadała Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. z Wrocławia.
https://img.investmap.pl/gallery/33/33/505889_840x.jpeg"/>
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
To nie koniec planów Echo Investment S.A., dotyczących kompleksu biurowego West 4 Business Hub. W II kw. 2022 r. inwestor planuje rozpocząć realizację trzeciego etapu, w którym zamierza dostarczyć na rynek nieruchomości we Wrocławiu kolejne 33 100 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Na realizację tego etapu planuje przeznaczyć 236,5 mln zł. Zakończenie budowy tej części inwestycji planowane jest na II kw. 2024 r.

Ostatni, czwarty etap budowy kompleksu biurowego West 4 Business Hub ma ruszyć w III kw. 2024 roku. Powstanie wtedy biurowiec o powierzchni najmu wynoszącej 11 500 mkw. Na jego realizację Echo Investment S.A. planuje przeznaczyć kwotę 87,1 mln zł. Budowa ostatniego budynku ma się zakończyć w III kw. 2025 r.

W realizację wszystkich tych trzech etapów Echo planuje zainwestować 492,2 mln zł. Łączna powierzchnia biurowa wszystkich nowych budynków wyniesie 67 700 mkw.  

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA