Firma z Dubaju kupiła biurowiec we Wrocławiuźródło: Materiały prasowe

Firma z Dubaju kupiła biurowiec we Wrocławiu

REKLAMA
Kolejny biurowiec w stolicy Dolnego Śląska zmienił właściciela. Tym razem sprzedany został budynek West 4 Business Hub I przy ul. Na Ostatnim Groszu w dzielnicy Fabryczna.
Biurowiec wybudowany przez Echo Investment S.A. został kupiony przez firmę inwestycyjno-deweloperską Solida Capital z główną siedzibą w Dubaju na Półwyspie Arabskim. Obiekt, który w ubiegłym roku uzyskał pozwolenie na użytkowanie, został sprzedany za blisko 40 mln euro. Budynek został zaprojektowany przez Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. z Wrocławia.
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
Kompleks biurowy West 4 Business Hub jest kontynuacją biurowców West Gate i West Link, które powstały przy ulicy Na Ostatnim Groszu we Wrocławiu i zostały z sukcesem wynajęte i sprzedane. Budowa West 4 Business Hub I zakończyła się w ubiegłym roku, a budynek powitał pierwszych najemców, wśród których znaleźli się Vorwerk, PM Group, CitySpace oraz Sii Polska – jeden z największych pracodawców w branży IT w Polsce.


Powierzchnia całego West 4 Business Hub będzie wynosiła ponad 72 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. West 4 Business Hub I był jednym z pierwszych budynków, w którym Echo Investment zainstalowało specjalne systemy antycovidowe, które poprawiają jakość powietrza w budynku, oczyszczając powietrze, czerpiąc z rozwiązań naturalnie występujących w przyrodzie.

– Zachodnia część Wrocławia stale zyskuje na znaczeniu z uwagi na świetną komunikację oraz doskonałe połączenie funkcji biurowych, mieszkaniowych i usługowych. West 4 Business Hub, jako projekt 'destination', wyróżnia się nie tylko doskonałą lokalizacją w tętniącej życiem części miasta, ale także zrównoważonymi rozwiązaniami, komfortową przestrzenią do pracy i nowoczesnym wyglądem. Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z firmą Solida Capital, która doceniła zarówno lokalizację budynku, jak i jego długoterminową wartość i jakość – mówi Michał Obara, dyrektor inwestycyjny w Echo Investment.


Maćków Pracownia Projektowa jest odpowiedzialna za projekt obiektu. West 4 Business Hub I charakteryzuje się znakomitym zróżnicowaniem najemców i uzyskał certyfikat środowiskowy BREEAM z oceną Excellent.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy ogłosić tę informację, ponieważ jest to nasza pierwsza transakcja zawarta w tej klasie aktywów w Polsce. Ta inwestycja jest zgodna ze strategią portfela Solida Capital w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Naszym celem są zrównoważone budynki klasy A, spełniające wysokie standardy środowiskowe i jakościowe, zlokalizowane w Warszawie i miastach regionalnych w całej Polsce. Budynek West 4 we Wrocławiu wraz z doświadczeniem Echo Investment jako dewelopera był zatem doskonałym połączeniem, pozwalającym nam zrobić pierwszy krok – mówi Jean Aboumrad, prezes zarządu Solida Capital Europe.


Solida Capital jest firmą inwestycyjno-deweloperską, działającą na głównych europejskich rynkach nieruchomości, zarządzającą aktywami o wartości ponad 250 milionów euro. W ramach strategii ekspansji, firma otworzyła niedawno biuro w Warszawie z dedykowanym zespołem nadzorującym rozwój i inwestycje w tym regionie.


CBRE oraz Dentons doradzały sprzedającemu, natomiast BNP Paribas Real Estate Poland oraz Allen & Overy działały przy tej transakcji jako doradcy kupującego. Firma BNP Paribas Real Estate będzie również odpowiadać za zarządzanie budynkiem.Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w West 4 Business Hub

West 4 Business Hub - Budynek A

Dostępna powierzchnia: 3002 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Excellent
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 14.80
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/69.0
 • BMS
 • światłowód
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania