Działka przy Fabrycznej sprzedana za prawie 11 mln zł. Budują tam 14-piętrowy biurowiecźródło: investphoto.pl

Działka przy Fabrycznej sprzedana za prawie 11 mln zł. Budują tam 14-piętrowy biurowiec

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
W piątek 28 kwietnia Vantage Development sfinalizował sprzedaż działki przy ulicy Fabrycznej we Wrocławiu. Nieruchomość – za 10,8 mln złotych – kupiła firma Cavatina, która wybuduje tam biurowiec Carbon Tower.

Pod koniec marca donosiliśmy, że finalizacja transakcji opóźni się ze względu na konieczność uzyskania ostatecznej decyzji w sprawie pozwolenia na budowę.

Teraz zarząd
 Vantage Development poinformował, że 
w wyniku spełnienia się warunków zawieszających, polegających na uzyskaniu przez sprzedającego zamiennego pozwolenia na budowę oraz wyrażeniu przez sprzedającego zgody na przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę na kupującego, przyrzeczona umowa sprzedaży nieruchomości przy ulicy Fabrycznej 6-8 we Wrocławiu została zawarta.14-piętrowy biurowiec przy Fabrycznej 

Nowy właściciel działki – grupa Cavatina – postawi w tym miejscu biurowiec Carbon Tower. Na razie wyburzono stojące tam wcześniej obiekty, trwa uporządkowywanie terenu i przygotowania do budowy.

nowej inwestycji biurowej przy ulicy Fabrycznej donosiliśmy już w marcu.

W 15-kondygnacyjnym budynku znajdzie się łącznie 19 095 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, a także sześć wind. Powstanie również 377 miejsc parkingowych.

– Zakończenie budowy planujemy na czerwiec 2018 roku, a we wrześniu przyszłego roku powinni wprowadzić się tam najemcy – zapowiada Filip Dziuda z Cavatiny.Dwa biurowce Cavatiny we Wrocławiu

Biurowiec Carbon Tower będzie realizowany niemal równocześnie z inną wrocławską inwestycją biurową Cavatiny – firmy, która do tej pory działała na rynku krakowskim. 

Jak donosiliśmy w lutym, przy ulicy Robotniczej 42a, gdzie jeszcze do niedawna znajdowały się wiaty garażowe, trwa już budowa nowego biurowca. Oficjalna nazwa inwestycji to Diamentum Office.

W siedmiopiętrowym budynku powstanie 9291 metrów kwadratowych powierzchni najmu i 100 miejsc parkingowych. Zakończenie budowy planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku.Przypomnijmy, że w tym miejscu pierwotnie swój biurowiec miała postawić Inwestgrupa (najpierw projekt nosił nazwę Robotnicza Office House, a potem InCenter Office), ostatecznie jednak inwestycja nie została zrealizowana, a działka trafiła na sprzedaż.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA