Wrocław: Miasto planuje sprzedaż domu na Biskupinie bez planu miejscowegoźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miasto planuje sprzedaż domu na Biskupinie bez planu miejscowego

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Dom, ul. Józefa Brandta 8
adresWrocław, Józefa Brandta 8
REKLAMA
Przyszły właściciel nieruchomości przy ulicy Józefa Brandta będzie musiał wystąpić o warunki zabudowy. Później czekają go konsultacje z miejskim konserwatorem zabytków. Urzędnicy oszacowali wartość terenu na prawie półtora miliona złotych.
Magistrat opublikował 9 kwietnia wykaz zabudowanej nieruchomości przy ul. Józefa Brandta 8 przeznaczonej do sprzedaży na drodze licytacji. To działka nr 50/3, o powierzchni 1354 mkw. Cena wywoławcza wyniesie 1 mln 480 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Termin przetargu nie jest jeszcze znany.
UM Wrocławia
Na parceli znajdują się piętrowy dom o pow. zabudowy 86 mkw. oraz obiekty gospodarcze. Wszystko jest przeznaczone do rozbiórki z racji złego stanu technicznego. Teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, dlatego przyszły właściciel będzie musiał wystąpić o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Następnie, z racji wpisu obszaru do rejestru zabytków, czekają go konsultacje z miejskim konserwatorem zabytków.
UM Wrocławia
REKLAMA
UM Wrocławia

Zmiany także przy Chełmońskiego

Na Biskupinie powstanie też nowa inwestycja przy ul. Chełmońskiego. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu planuje budowę Centrum Biologii Stosowanej oraz Innowacyjnych Technologii Produkcji Żywności z 14 laboratoriami. Szczegóły tego projektu opisywaliśmy w styczniu.
A dalej przy ul. Chełmońskiego, już na Dąbiu, zainwestowała Politechnika Wrocławska. Realizuje dwa z docelowo trzech etapów nowego centrum sportowego. Najkorzystniejsza okazała się propozycja sięgająca 44 mln 513 tys. zł, choć uczelnia zamierzała wydać 30 mln 969 tys. zł. O wyłonieniu wykonawcy informowaliśmy w grudniu.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA