Wrocław: Siedmiu chętnych i prawie siedem milionów złotych. Zniszczony dom na Wielkiej Wyspie sprzedanyźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Siedmiu chętnych i prawie siedem milionów złotych. Zniszczony dom na Wielkiej Wyspie sprzedany

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Dom, ul. Józefa Brandta 8
adresWrocław, Józefa Brandta 8
REKLAMA
Prywatny inwestor, nowy właściciel miejskiego terenu przy ulicy Józefa Brandta, będzie musiał wystąpić o warunki zabudowy z racji braku planu miejscowego i skonsultować plany z konserwatorem zabytków. Istniejące budynki są przeznaczone do rozbiórki.
Magistrat rozstrzygnął 5 sierpnia przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Józefa Brandta 8 na Biskupinie. Zgłosiło się siedmiu chętnych. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 480 tys. zł (zwolnione z podatku VAT). Zwycięzca, osoba fizyczna, zaoferował 6 mln 990 tys. zł (tańsza okazała się kamienica przy ul. Szewskiej na Starym Mieście, o której pisaliśmy w kwietniu).
UM Wrocławia
Powierzchnia działki nr 50/3 to 1 354 mkw. Znajdują się na niej piętrowy dom o pow. zabudowy 86 mkw. oraz obiekty gospodarcze. Wszystko jest przeznaczone do rozbiórki z racji złego stanu technicznego. Teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, dlatego nowy właściciel musi wystąpić o wydanie decyzji o warunkach zabudowy (żadne postępowanie w tej sprawie się nie toczy). Następnie, z racji wpisu obszaru do rejestru zabytków, czekają go konsultacje z miejskim konserwatorem zabytków.
UM Wrocławia
UM Wrocławia

Nowe inwestycje na Wielkiej Wyspie

REKLAMA
Na Biskupinie inwestuje także Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Stworzy tam Centrum Biologii Stosowanej i Innowacyjnych Technologii Produkcji Żywności z kilkunastoma laboratoriami. Budowa tego oraz innego ośrodka pochłoną ponad 60 milionów złotych. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.
Za to w innej części Wielkiej Wyspy, na Zalesiu, szykuje się osiedle przy parku Szczytnickim. W miejsce Instytutu Komputerowych Systemów Automatyki i Pomiarów ma powstać kilkanaście budynków wielorodzinnych, o czym informowaliśmy także w lipcu.
Investphoto.pl
Ponadto znane są już szczegóły inwestycji mieszkaniowej Bacciarellego 54 na Bartoszowicach. Trei Real Estate Poland wprowadzi na rynek w dwóch etapach prawie 300 mieszkań. Donosiliśmy o tym w ubiegłym miesiącu.
materiały inwestora
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA