Wrocław: Przebudowa drogi na Karłowicach jednak zbyt droga. Brakuje milionówźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Przebudowa drogi na Karłowicach jednak zbyt droga. Brakuje milionów

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Remont fragmentu ulicy Berenta i alei Kasprowicza ma pochłonąć niespełna 7 milionów złotych. Tymczasem chętni wykonawcy oczekiwali nawet o prawie 4 miliony więcej. Inwestycja zakłada m.in. zwężenie jezdni, poszerzenie chodników z możliwością parkowania, budowę drogi rowerowej oraz wydzielenie przejścia dla pieszych.
Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. unieważniły 20 maja przetarg na przebudowę nawierzchni w ul. Berenta na odcinku od ul. Boya-Żeleńskiego do alei Kasprowicza wraz z przejściem dla pieszych przez nią. Do 24 kwietnia zgłosiło się dwóch chętnych. Obaj zapewnili siedem lat gwarancji i rękojmi. Firma Pub Brukpol s.c. była gotowa podjąć się prac za 9 mln 887 tys. zł brutto (8 mln 595 tys. zł w zakresie gminy i 1 mln 291 tys. zł MPWiK), a Berger Bau Polska Sp. z o.o. za 10 mln 604 tys. zł (odpowiednio 7 mln 148 tys. zł i 3 mln 456 tys. zł). Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 6 mln 912 tys. zł (4 mln 924 tys. zł gmina i 1 mln 988 tys. zł Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji). Zwycięzca miał mieć na realizację zadania 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.
UM Wrocławia
REKLAMA
Inwestycja zakłada zwężenie jezdni w ul. Berenta przy poszerzeniu w al. Kasprowicza, przebudowę sześciu skrzyżowań, budowę jednokierunkowej ścieżki rowerowej po południowej stronie al. Kasprowicza (z przebudową trasy po stronie północnej), utworzenie postoju Taxi, a także remont dwóch przystanków autobusowych i postawienie dwóch kolejnych. Ponadto przyszły wykonawca zajmie się wydzieleniem doświetlonych przejść dlapieszych, przebudową chodników (z dopuszczonym parkowaniem) i pracami związanymi z sieciami (elektroenergetyczną, wodociągową i kanalizacji) oraz zielenią (20 nasadzeń).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA