Wrocław: Mieszkańcy Karłowic wreszcie doczekają się Kauflandufot. investphoto.pl

Wrocław: Mieszkańcy Karłowic wreszcie doczekają się Kauflandu

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Zniknie ogrodzenie, a na działce stanie sklep. Budowa supermarketu przy zbiegu ulic Długosza i Czajkowskiego ma ruszyć jeszcze w tym roku.
Jak udało nam się dowiedzieć, prace na od dawna ogrodzonym terenie przy ul. Długosza oraz Czajkowskiego mają się wreszcie rozpocząć.
W 2018 roku planujemy rozpocząć budowę nowego marketu Kaufland we Wrocławiu – potwierdza Michał Ostrowidzki z biura prasowego Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp.k. 
Przedstawiciele sieci handlowej nie zdradzają jednak jeszcze, kiedy zamierzają otworzyć sklep oraz jak duży obiekt to będzie.
We Wrocławiu działają trzy sklepy sieci Kaufland (przy ulicy Legnickiej, Sieradzkiej i Bardzkiej), a przy alei Armii Krajowej znajduje się biurowiec, w którym mieści się główna siedziba firmy.

Korzystna inwestycja, ale konieczne rozwiązanie problemu parkowania

Przedstawiciele Rady Osiedla Karłowice-Różanka pozytywnie zapatrują się na otwarcie nowego supermarketu.
To korzystna inwestycja dla mieszkańców. W okolicy znajdują się już Netto (ul. Sołtysowicka 17), Biedronka (Krzywoustego 40) i Lidl (Długosza 34), ale dodatkowe sklepy zawsze się przydadzą, ponieważ albo będą jeszcze bliżej, albo pojawią się w nich dobre ceny – mówi nam Grzegorz Maślanka, przewodniczący zarządu rady osiedla.
REKLAMA
Nie kryje jednak obaw związanych z tym przedsięwzięciem. W jego opinii ulica Długosza nie jest przygotowana na tak dużą inwestycję, ponieważ supermarkety generują duży ruch, a już teraz można na tej drodze obserwować problemy komunikacyjne.
Do pobliskiej hurtowni przyjeżdżają tiry, a autokarami przywozi się dzieci do parku trampolin oraz Bobolandii i wówczas jeden pas drogi jest zajęty. Ogłosiliśmy uchwałę dotyczącą parkowania po jednej stronie ulicy, co rozwiązałoby ten problem. Budowa kolejnych obiektów będzie zwiększać kłopoty z przejazdem, dopóki ta kwestia nie zostanie uregulowana – wyjaśnia Maślanka.

Pierwszą z decyzji inwestor już ma

W kwietniu 2017 roku prezydent miasta wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy budynku handlowo-usługowego przy zbiegu ul. Długosza i Czajkowskiego. Z wnioskiem o to wystąpiła spółka Kaufland Polska Markety.
Kaufland jest dynamicznie rozwijającą się siecią handlową, która na bieżąco analizuje rynek pod kątem nowych inwestycji. Rozważamy inwestycję we Wrocławiu, ale w tej chwili jest jeszcze za wcześnie na ujawnianie jakichkolwiek szczegółów – tłumaczyli nam wówczas przedstawiciele sieci Kaufland Polska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA