Wrocław: Firma Retencja oczyści i zagospodaruje część parku Pilczyckiegoźródło: Investphoto.pl

Wrocław: Firma Retencja oczyści i zagospodaruje część parku Pilczyckiego

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Projekt Bio Park Doliny Ślęzy i Stawu Pilczyckiego, wybrany przez mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, zostanie zrealizowany już w maju. Mieszkańcy doczekają się m.in. remontu nabrzeża i budowy ścieżek.
Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął 2 lutego przetarg na budowę obiektów małej architektury w ramach zadania pod nazwą "Bio Park Doliny Ślęzy i Stawu Pilczyckiego – Etap I". Wpłynęły trzy oferty, przy czym tylko jedna dokładnie zmieściła się w kwocie przygotowanej przez inwestora – 170 tys. zł brutto. Najwyższa propozycja wyniosła aż 476 tys. zł, a najkorzystniejszą złożyła wrocławska firma Retencja Sp. z o.o.
Częściowe zagospodarowanie terenu parku przy Stawie Pilczyckim mieszkańcy wybrali w ramach projektu nr 484 WBO 2016. Zweryfikowany budżet wyniósł 250 tys. zł.
Na obszarze pomiędzy ulicami Lotniczą i Pilczycka znajdują się dawne tereny wydobywcze gliny dla przedwojennego Wrocławia. Po niemal stu latach od porzucenia przez człowieka, stały się one rezerwuarem dzikiej przyrody doliny rzeki Ślęza. Pragniemy zaoferować ten teren mieszkańcom wprowadzając drobne usprawniania, edukując oraz konserwując ten obszar dla następnych pokoleń – argumentują pomysłodawcy inwestycji.
UM Wrocławia

Projekt zrealizowany już w maju
Zwycięzca przetargu zabezpieczy drzewa i krzewy na czas wykonywania prac. Będzie odpowiedzialny za karczowanie oraz cięcia pielęgnacyjne części zieleni.
Wykona drewniane ścieżki, w tym jedną z balustradą, i wyremontuje betonowe murki wraz z realizacją drewnianego siedziska oraz nabrzeże stawu, na co złoży się wymiana palisady oraz utworzenie nawierzchni z płyt betonowych ażurowych.
Firma zobowiązała się również do dostawy i montażu drogowskazów, tablic informacyjnych parku oraz ścieżki edukacyjnej, drewnianych ławek i koszy na śmieci. Na realizację projektu ma czas do 31 maja.
REKLAMA

We Wrocławiu przybędzie miejsc rekreacji

Nowych parków doczekają się mieszkańcy Swojczyc i Żernik. ZZM wybrał w ostatnich tygodniach wykonawcę dokumentacji projektowej dla obu inwestycji – poznańską firmę Elektrownie Wodne Zeneris Sp. z o.o. O szczegółach obu projektów pisaliśmy na początku miesiąca.
Zagospodarowanie terenu przy ulicach Kardamonowej, Przybyły oraz Rumiankowej to projekt numer 368 wybrany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017.
Jako mieszkańcy osiedla Żerniki chcielibyśmy świadomie wziąć odpowiedzialność za losy naszego parku i pozyskać środki na stworzenie miejsca, które nie tylko ładnie wygląda, ale też zmobilizuje do aktywności fizycznej, pomoże w edukacji i wychowa kolejne pokolenia wrocławian – uzasadniają pomysłodawcy.
UM Wrocławia
Natomiast zagospodarowanie obszaru ze zbiornikiem wodnym zlokalizowanego między ul. Swojczycką i Miłoszycką zostało podzielone na etapy. Mieszkańcy dwukrotnie wybrali ten pomysł: w WBO 2016 (750 tys. zł) oraz WBO 2017 (250 tys. zł).
W chwili obecnej teren jest bardzo zaniedbany. Ma jednak wysoki potencjał: położony jest w sercu osiedla przy zabytkowym Kościele Św. Jacka, zawiera wiele cennych przyrodniczych atrybutów (bogate starodrzewie, krzewy oraz zbiornik wodny "Czarna Woda"). Beneficjentami inwestycji będą wszyscy wrocławianie. Zyskamy pierwszy uporządkowany teren parkowy na Swojczycach – wyjaśniają liderzy projektu.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA