Wrocław: Oaza Buczacka – na Muchoborze Wielkim powstanie nowe miejsce wypoczynku źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Oaza Buczacka – na Muchoborze Wielkim powstanie nowe miejsce wypoczynku

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Mieszkańcy doczekają się uporządkowania terenu nad strumieniem Kasina oraz ścieżek, altany i nowych nasadzeń. Firma Retencja zrealizuje projekt w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego jeszcze w tym roku, za ponad 200 tysięcy złotych.
Zarząd Zieleni Miejskiej rozstrzygnął 21 stycznia przetarg na utworzenie w rejonie ulic Buczacka i Stanisławowskiej Oazy Buczacka. Listę ofert opublikował dziesięć dni wcześniej. Zgłosiło się dwóch chętnych: Smart Michał Czarnecki (277 tys. zł, trzy lata gwarancji) oraz Retencja Sp. z o.o. (221 tys. zł, pięć lat). Miasto planowało wydać 223 tys. zł. Wybrało korzystniejszą z ofert. Zwycięzca ma czas na realizację zadania do 20 czerwca. Następnie przez trzy lata zajmie się pielęgnacją zieleni.
Materiały inwestora

Plac rekreacyjny i ogród deszczowy

Pierwsza część zamówienia obejmuje budowę zieleńca z alejkami, placem spotkań i małą architekturą. Złożą się na to rozbiórka pozostałości budynku, utworzenie betonowego placu rekreacyjnego, ścieżki z płyt betonowych i alejek o nawierzchni mineralnej, a także montaż altany ze stołem piknikowym, po cztery śmietniki i ławki oraz po dwa betonowe siedziska i hamaki.
Następnie wykonawca zajmie się założeniem ogrodu deszczowego "w postaci wypełnienia keramzytem, okrycie warstwy keramzytu włókniną przepuszczalną i zasypanie jej żwirem oraz piachem". Wytnie część roślinności, ale też nasadzi nową. Pojawią się także nowe trawniki.
REKLAMA
Materiały inwestora

Potrzebne dodatkowe środki

Oaza Buczacka powstaje dzięki zwycięstwie projektu rejonowego nr 516 w WBO 2017. Otrzymał 401 głosów. Pomysłodawca uzasadnia potrzebę jego realizacji niewielką powierzchnią terenów zielonych na osiedlu. W kolejnej edycji mieszkańcy chcieli wywalczyć kolejny etap inwestycji. Uzyskali poparcie Rady Osiedla Muchobór Wielki, jednak 209 zdobytych głosów nie wystarczyło.
Oaza Buczacka w pierwszej edycji dostała tylko część niezbędnych środków, które starczą na dokumentację, oczyszczenie terenu, rozbiórkę zrujnowanego budynku, usunięcie sieci, nawierzchnię i częściowo elementy małej architektury. Drugi etap potrzebny jest na zieleń, elementy wypoczynkowe, pergole i oświetlenie. Dzięki temu Muchobór Wielki w końcu będzie miał publicznie dostępne i bezpieczne miejsce wypoczynku w ciszy i zieleni – czytamy w uzasadnieniu projektu.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA