Wrocław: Modelowe życie na Czwartym Wymiarze Archicomu

Wrocław: Modelowe życie na Czwartym Wymiarze Archicomu

Artykuł sponsorowany
Czwarty Wymiar
adresWrocław, Heinricha Lauterbacha
inwestorArchicom S.A.
projektantCH+ Architekci, VROA architekci
REKLAMA
Wrocławski deweloper jako jeden z pierwszych wpisał się we wzorcową koncepcję Nowych Żernik, realizując Spiralę Czasu. Po dwóch latach postanowił kontynuować sprawdzoną wizję urbanistyczną, tworząc jeszcze blisko 100 mieszkań. Lokale dopasowane są do każdego – zarówno singli, jak i dużych rodzin.
Na Nowych Żernikach podstawowe usługi są na wyciągnięcie ręki. Nowoczesne i ekologiczne rozwiązania jak niskoenergetyczne oświetlenie czy instalacje do odzyskiwania wody deszczowej to standard. Mieszkańcy mają mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu, spacerując wzdłuż zielonego szpaleru, bawiąc się z dziećmi na placu zabaw albo spotykając się ze znajomymi w osiedlowym domu kultury. Osiedle odpowiada wszelkim potrzebom wrocławian, którzy szukają miejsca nie tylko do mieszkania, ale i do życia. Taki też będzie Czwarty Wymiar.
Podstawową perspektywą w projektowaniu są trzy wymiary. W Archicomie myślimy o architekturze szerzej – jako o sile, która może pozytywnie oddziaływać na mieszkańców – tłumaczy Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.Poprzez niemierzalny wprost Czwarty Wymiar rozumiemy te elementy przestrzeni, które wpływają na nasz codzienny nastrój i emocje, jak choćby ilość światła, estetyka otoczenia czy widok z okna.
fot. Jakub Zazula

Mieszkania dla każdego z dbałością o detale

Inwestycja przy ulicy Heinricha Lauterbacha obejmuje trzy budynki wielorodzinne. Na uwagę zasługuje przemyślany projekt, który uwzględnia odpowiednią przestrzeń pomiędzy nimi. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli poczuć swobodę i złapać oddech, wychodząc na przestronne balkony lub tarasy. Jednocześnie budynki łączy hala garażowa a przede wszystkim zawiązujące się sąsiedzkie więzi, którym sprzyja idea modelowego osiedla.
fot. Jakub Zazula
Wrocławski deweloper wprowadził do sprzedaży 88 ustawnych mieszkań 2,3,4 i 5-pokojowych. Do projektowania układów podchodził, mając za sobą doświadczenie zdobyte przy realizacji kilkunastu wcześniejszych inwestycji. Zapewniając lokum tysiącom wrocławian, doskonale poznał ich potrzeby. Czwartym Wymiarze znajdą się nie tylko kompaktowo urządzić 35-metrowe "dwójki", ale też pięciopokojowe mieszkania do 84 mkw., w których każdy członek rodziny znajdzie swój kąt.
Archicom zadbał również o dodatkową przestrzeń. Osiedle będzie się wyróżniało przestronnymi balkonami o powierzchni aż do 28 mkw. – w sam raz, by przenieść latem przyjęcie z salonu na świeże powietrze. Jeszcze więcej swobody w odpoczynku i aranżacji zapewnią nawet 150-metrowe przydomowe ogródki. Dla aktywnych osób, które nie chcą ograniczać przestrzeni w swoich mieszkaniach, przygotowane zostaną przestronne rowerownie.
Materiały inwestora

Lokalizacja kluczem do szczęścia

Jedną z głównych zalet Czwartego Wymiaru jest lokalizacja na Nowych Żernikach. Mieszkańcy osiedla szybko dostaną się aż do pięciu dużych terenów zielonych – Parku Pilczyckiego, Tysiąclecia i Zachodniego, a do tego dwóch lasów: Kuźnickiego oraz Pilczyckiego (położonego nad Odrą) – taka okolica zwiększa różnorodność weekendowych aktywności.
Kluczowa dla komfortowego życia jest odpowiednia komunikacja, dlatego z Czwartego Wymiaru  w ciągu kilku minut będzie można dojść na tramwaj jednej z trzech linii, a także na autobus. W równie bliskiej odległości powstanie nowoczesna, ekologiczna zajezdnia tramwajowa. Ofertę komunikacji publicznej wzbogaci stacja kolejowa Wrocław Żerniki, a zmotoryzowani już teraz mogą skorzystać na sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia. Zadowoleni będą również fani jednośladów, bo w okolicy nie brakuje malowniczych tras rowerowych.
Materiały inwestora
Na modelowym osiedlu podstawą zrównoważonego życia jest również bezpieczeństwo, dlatego Archicom zadbał o całodobowy monitoring. Na terenie Czwartego Wymiaru znajdą się również place zabaw, z których dzieci będą mogły korzystać bez ograniczeń. Powstaną także boiska i korty tenisowe, które wpasują się w przestrzeni pozytywnej sąsiedzkiej rywalizacji. Sportowych emocji będzie można zaznać również na Stadionie Miejskim z torem kartingowym, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie Nowych Żernik. Równie szybko będzie można dotrzeć spacerem na kąpielisko Glinianki, przyciągające w letnim sezonie wielbicieli wodnych aktywności.
Nowe Żerniki będą zachwycać również kompleksowym zagospodarowaniem w obrębie osiedla. Spacerowanie zielonymi alejkami przy starannie zaprojektowanej architekturze stanie się przyjemnością, w trakcie której będzie można skorzystać z oferty lokali usługowych – zaczynając od bazarku pełnego świeżych produktów, kończąc na konsultacji z lekarzem rodzinnym. Wszystko będzie na wyciągnięcie ręki – w sąsiedztwie powstanie żłobek, zespół szkolno-przedszkolny, dom opieki dla osób starszych oraz Dom Kultury. W pobliżu pojawi się zabudowa biurowa, tak aby zainteresowani mieli możliwość przeniesienia swojego biznesu w okolice miejsca mieszkania.
Materiały inwestora

Wybór dla każdego

Dwupokojowe mieszkanie na parterze na nowym osiedlu Archicomu można kupić już za 326 tys. zł. Za dodatkowy pokój i kilkanaście metrów kwadratowych zapłacimy o 42 tys. zł więcej. Wreszcie dla osób wymagających więcej przestrzeni idealnie sprawdzi się 72-metrowe lokum za 519 tys. zł na najwyższej, piątej kondygnacji. Wciąż masz okazję zarezerwować wymarzony kąt na modelowym osiedlu, a wprowadzisz się za nieco ponad rok.
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Budowa Nautic Park w Darłowie rozkręca się
Nadmorski apartamentowiec Nautic Park z widokiem na Bałtyk wyrasta z ziemi i wchodzi na zasadniczy e...
Szczecin: Rusza przebudowa ulicy Górnośląskiej
Przebudowa ul. Górnośląskiej jest jednym z etapów inwestycji, która ma celu reorganizację układu dro...
XIX-wieczny dworzec Kraków Swoszowice doczeka się remontu
Niebawem rozpocznie się remont budynku dworca, położonego na linii Kraków Płaszów – Oświęcim. Od 199...
Wrocław: Tak może się zmienić teren nad Ługowiną. Konkurs rozstrzygnięty
Deweloper M3 Invest wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej i Radą Osiedla Maślice wybrali najlepszy pomys...
Poznań: Onkologia dziecięca z nową siedzibą. Skanska i Uniwersytet Medyczny ruszają z budową [WIZUALIZACJE]
Rozbudowa placówki przy ulicy Szpitalnej o dwupiętrowe skrzydło pochłonie 26 milionów złotych. Młodz...
Nowa atrakcja Poznania ruszy już w 2021 roku
Centrum Szyfrów Enigma powstanie w budynku przy skrzyżowaniu ulic Święty Marcin i Kościuszki. Przez...
Rusza budowa trasy tramwajowej na Górkę Narodową
13 lipca 2020 roku rusza długo wyczekiwana budowa nowej linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki...
Wrocław: Na Pilczyce wróci budynek handlowy. Miejska działka sprzedana
Przy zbiegu ulic Gwareckiej i Sielskiej funkcjonowały apteka i sklep. Miasto zburzyło zabudowę i spr...
Wrocław: Archicom szykuje się do budowy setek mieszkań na Kępie Mieszczańskiej. W planach też remont zabytku
Wrocławski deweloper kupił nieruchomość na nadodrzańskiej wyspie w ubiegłym roku za ponad 40 milionó...
Wrocław: Miliony za grunt przy zabytkowym spichlerzu na Starym Mieście. Będzie przetarg
Miasto wykonało kolejny krok w kierunku sprzedaży terenu położonego blisko zbiegu ulic Menniczej i W...