DODAJ

Wrocław: Miasto zagospodaruje podwórze na Kleczkowie. Powstanie siłownia

Wrocław
Wrocław: Miasto zagospodaruje podwórze
Mariusz Bartodziej
2018-11-27 13:41:29
Mieszkańcy w rejonie ulicy Zegadłowicza doczekają się w przyszłym roku m.in. nowych ścieżek, nasadzeń i wiat śmietnikowych. Przyszły zwycięzca przetargu najpierw przygotuje projekt, a później wykona roboty budowlane.

Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. ogłosiły 15 listopada przetarg na zagospodarowanie podwórza o powierzchni około 7 tys. mkw. w kwartale ulic Kleczkowskiej, Zegadłowicza, Kraszewskiego i Struga. Termin składania ofert mija 5 grudnia.

Zwycięzca zacznie prace od przygotowania projektu. Będzie miał na to dziesięć tygodni od dnia podpisania umowy. Następnie w ciągu dwunastu tygodni od momentu przekazania mu terenu budowy zrealizuje inwestycję. Prace obejmują wykonanie dwóch wiat śmietnikowych, o boku 5 m, wraz z drogą wewnętrzną umożliwiającą dojazd do nich pojazdom usuwającym odpady. Ponadto wykonawca utworzy ścieżki i trawniki, zamontuje ławki oraz nasadzi zieleń. Dodatkowo postawi obok placu zabaw siłownię zewnętrzną, na którą złożą się trzy urządzenia: orbitrek, biegacz i wyciskanie siedząc z wyciskiem górnym.

Zdjęcie: Wikimedia Commons