Wrocław: Centrum Rychtalska – park handlowy z dyskontem stanie na Kleczkowie źródło: materiały inwestora

Wrocław: Centrum Rychtalska – park handlowy z dyskontem stanie na Kleczkowie

WIZUALIZACJA
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Inwestycja powstanie przy ulicy Rychtalskiej, w sąsiedztwie Promenad Wrocławskich. Będzie poprzedzona wyburzeniami. Inwestor, wrocławski Dan-Mark, stara się już o niezbędne zgody. Chce otworzyć za rok obiekt z ośmioma sklepami.
Przedstawicielka Dan-Mark Sp. z o.o. złożyła 1 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego przy ul. Rychtalskiej 8, 8b i 8c na Kleczkowie (obok osiedla Promenady Wrocławskie). Ma powstać w miejsce hotelu oraz pozostałych zabudowań. Inwestycja obejmuje działki nr 10/1, 10/3, 10/8, 10/20, 10/21 i 10/22, o łącznej powierzchni 7 612 mkw. Za projekt odpowiada wrocławska pracownia Grupa RB Sp. z o.o. Sp. k.
UM Wrocławia
Inwestor współpracuje przy komercjalizacji z firmą konsultingową Mallson Polska. Park handlowy Centrum Rychtalska ma zostać otwarty w pierwszej połowie 2021 roku. W środku znajdzie się osiem sklepów: market spożywczy oraz lokale z branż m.in. modowej, drogeryjnej i RTV-AGD. Klienci będą mieli do dyspozycji 85 miejsc parkingowych.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
REKLAMA

Nie tylko na Kleczkowie

Dan-Mark planował realizację jeszcze jednego centrum handlowego, w zachodniej części miasta. Centrum Stabłowicka miało powstać w zabytkowym kompleksie dawnej tkalni i przędzalni bawełny. Inwestor wstrzymał jednak przygotowania w związku z pożarem. O szczegółach pisaliśmy w marcu.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Akademik po sąsiedzku?

Tuż obok Centrum Rychtalska, także przy ul. Rychtalskiej, może stanąć akademik. Archicom S.A. dostał 10 stycznia pozwolenie na budowę domu studenckiego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym o kubaturze 39 527 metrów sześciennych. Urzędnicy zatwierdzili projekt 10 stycznia. Miesiąc później zawarł jednak warunkową umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego niezabudowanej nieruchomości o powierzchni ponad 3 tys. mkw. Nowy właściciel ma zapłacił prawie 9 mln zł netto.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA