Wrocław: Mińska 58 – Womak buduje centrum handlowe na Muchoborze Wielkim źródło: materiały inwestora

Wrocław: Mińska 58 – Womak buduje centrum handlowe na Muchoborze Wielkim

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Spółka Womak Delta, część grupy Womak Holding, rozpoczęła budowę obiektu handlowo-usługowego Mińska 58 Codzienne Zakupy przy ulicy Mińskiej 58-60. Mieszkańcy zrobią w nim zakupy jeszcze w tym roku.
Inwestor wydzieli w obiekcie o powierzchni handlowej 2,7 tys. mkw. około dziesięć lokali. Największą przestrzeń, bo aż ponad 1,1 tys. mkw., zajmie Biedronka.
Branże, które znajdą się w centrum poza dyskontem spożywczym to: sklep wnętrzarski, gastronomia, cukiernia, sklep z owocami i warzywami, drogeria i prasa – zapowiada Sebastian Moskal, członek zarządu Womak Holding S.A.

Zakupy jeszcze w tym roku

Pierwsza część prac budowlanych ruszyła 10 stycznia i zakończy się w IV kwartale 2018 roku. Wtedy też pierwsi mieszkańcy zrobią zakupy. Będą mieli do dyspozycji 100 miejsc parkingowych. Termin finalizacji drugiej części firma wyznaczyła na przełom I i II kwartału 2019 roku.
W pierwszym etapie otwieramy nowy budynek, w którym znajdzie się operator spożywczy i większość najemców. Na drugi etap składa się remont i przebudowa istniejącego obecnie w tym miejscu obiektu – wyjaśnia Sebastian Moskal.
materiały inwestora

Miejsca postojowe dla dużych rodzin i Minipark

Projektowany obiekt wyróżniać się będzie konstrukcją parterową, z wygodnym wjazdem z ulicy Mińskiej i obszernym parkingiem, z wyszczególnionymi miejscami dla dużych rodzin – tłumaczy Moskal.
Inwestor przygotuje miejsca postojowe dla rowerzystów oraz wydzieli specjalną strefę dla czworonogów. W centrum handlowym znajdzie się także Minipark z ogródkami restauracyjnymi, placem zabaw dla dzieci oraz zielenią.
REKLAMA
Zastosowano innowacyjne rozwiązania, w tym elewację wentylowaną, gdzie bryła przykryta jest specjalną warstwą elewacyjną, która podkreśla dodatkowo ekspresję formy. Całość zostanie usytuowana na gruncie, który zostanie podniesiony o metr – mówi Sebastian Moskal z zarządu Womak Holding.
materiały inwestora

Projekt pracowni znanej z realizacji Polinki

Mińska 58 Codzienne Zakupy będzie zlokalizowana w zachodniej części miasta, przy dużym kompleksie handlowym Wrocław Fashion Outlet, w otoczeniu osiedli mieszkalnych Muchoboru Wielkiego, Muchoboru Małego i jednego z największych wrocławskich osiedli – Nowego Dworu.
Generalnym wykonawcą została firma Savi Sp. z o.o. Projekt przygotowała pracownia Proexbud Wrocław Sp. z o.o., znana m.in. z realizacji Polinki, innowacyjnej kolejki linowej łączącej Politechnikę Wrocławską z przeciwległym brzegiem Odry. Za komercjalizację obiektu jest odpowiedzialna warszawska firma Mallson.
materiały inwestora

Na koncie już m.in. Tarasy Grabiszyńskie

Mińska 58 Codzienne Zakupy to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez ogólnopolskiego dewelopera i inwestora grupę Womak Holding i spółkę z jej grupy – Womak Delta. Firma buduje obiekty wpisujące się w nowy trend handlowy – tworzenie centrów społecznych – małopowierzchniowych obiektów handlowo-usługowych zintegrowanych z lokalną społecznością, w której mieszkańcy mogą realizować wszystkie najpilniejsze potrzeby, począwszy do zakupów handlowych po funkcje rekreacyjne. Ostatnią realizacją grupy są Tarasy Grabiszyńskie na Grabiszynku, o których pisaliśmy w marcu ubiegłego roku.
http://womak.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA