DODAJ

Wrocław: Centrum handlowe Mińska 58 coraz bliżej otwarcia

Handel / Wrocław
Wrocław: Centrum handlowe Mińska
Orzech
2018-06-07 21:58:49
10 stycznia 2018 roku rozpoczęła się budowa nowego centrum handlowego Mińska 58 Codzienne Zakupy zlokalizowanego na Muchoborze Wielkim, a w tym miesiącu inwestycja osiągnie stan surowy otwarty. Do tej pory zakończone mają zostać wszystkie prace ziemne i archeologiczne oraz zostanie postawiona pełna konstrukcja żelbetowa i konstrukcja dachu. W następnej kolejności rozpoczną się prace wykończeniowe wewnątrz obiektu.

Otwarcie pierwszej części planowane jest na grudzień 2018 roku. Termin finalizacji drugiej części firma wyznaczyła na przełom I i II kwartału 2019 roku. Powierzchnia handlowa obiektu to 2,7 tys. mkw.

Komercjalizacja, za którą odpowiedzialna jest spółka Mallson, jest już prawie zakończona. Największym najemcą centrum handlowego będzie Biedronka (zajmie powierzchnię ponad 1,1 tys. mkw.). W nowym centrum znajdą się także firmy z branż wnętrzarskiej, RTV AGD, jubilerskiej, a także sklep z żywnością ekologiczną oraz salonik prasowy. Prowadzone są ostatnie rozmowy z lokalami gastronomicznymi.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Savi Sp. z o.o. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Proexbud Wrocław Sp. z o.o.

O inwestorze: 

Mińska 58 Codzienne Zakupy to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez ogólnopolskiego dewelopera i inwestora grupę Womak Holding i spółkę z jej grupy – Womak Delta. Firma buduje obiekty wpisujące się w nowy trend handlowy – tworzenie centrów społecznych – małopowierzchniowych obiektów handlowo-usługowych zintegrowanych z lokalną społecznością, w której mieszkańcy mogą realizować wszystkie najpilniejsze potrzeby, począwszy do zakupów handlowych po funkcje rekreacyjne. Ostatnią realizacją grupy są Tarasy Grabiszyńskie we Wrocławiu.