Wrocław: Centrum Stabłowicka – na Stabłowicach doczekają się parku handlowego. Na terenie drukarni Dan-Mark [WIZUALIZACJA]

Wrocław: Centrum Stabłowicka – na Stabłowicach doczekają się parku handlowego. Na terenie drukarni Dan-Mark [WIZUALIZACJA]

https://img.investmap.pl/user/2/229091_%s.jpg
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Na dziesięciu tysiącach metrów kwadratowych znajdzie się około 30 sklepów i supermarket. Do tego dojdą żłobek, przedszkole, a nawet szkoła. Kompleks handlowo-usługowy powstanie przy ulicy Stabłowickiej. Mieszkańcy mają zrobić w nim pierwsze zakupy w przyszłym roku. Inwestor szacuje, że już teraz w zasięgu oddziaływania inwestycji mieszka ok. 55 tys. osób.
W zachodniej części miasta powstanie park handlowy Centrum Stabłowicka. Trwają już przygotowania do jego realizacji. Obiekt zajmie teren przy ul. Stabłowickiej 118, gdzie mieści się drukarnia Dan-Mark. Ma zostać otwarty z końcem 2020 roku.
Powierzchnia najmu brutto nowego kompleksu handlowo-usługowego wyniesie ok. 10 tys. mkw. Znajdzie się w nim market spożywczy, a także około 30 sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych.
Planowany park handlowy wzbogaci istniejącą ofertę handlową tej dzielnicy o znane i popularne sieciowe marki branż: modowej, rtv-agd, drogeryjnej, usługowej, wyposażenia wnętrz i innych – zapowiada inwestor.
materiały inwestora

Oprócz sklepów także szkoła

W obiekcie pojawi się również klub fitness, a na terenie centrum obiekty kulturalne i oświatowe, w tym żłobek, przedszkole, a nawet szkoła dla kilkuset dzieci. Inwestor planuje zapewnić dużą liczbę miejsc postojowych dla samochodów i rowerów.
Unikalny klimat miejsca zakupów i spędzania wolnego czasu zapewni także wyjątkowa architektura – bazująca na ceglanych budynkach starej fabryki, na której powstaje Centrum Stabłowicka – dodaje firma.

Ponad 50 tysięcy osób w zasięgu nowego centrum

Inwestor podaje dane statystyczne, zgodnie z którymi na Stabłowicach żyje ponad 17 tys. osób. Z racji intensywnej rozbudowy osiedla szacuje się, że w ciągu kolejnych lat ta liczba wzrośnie do przeszło 30 tys.
Już teraz w zasięgu oddziaływania inwestycji mieszka około 55 tysięcy mieszkańców – mówi inwestor.
Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Centrum Stabłowicka odpowiada Mallson Polska. To firma konsultingowa mająca w swoim portfolio ponad 90 otwartych lub realizowanych obiektów handlowych o łącznej powierzchni przeszło 700 tys. mkw.

N-Park na finiszu

Jeszcze w tym kwartale mieszkańcy doczekają się otwarcia innego obiektu handlowego. N-Park Maślice powstaje przy zbiegu ul. Królewieckiej i Maślickiej. Dla porównania, jego powierzchnia najmu wyniesie ponad 5,5 tys. mkw. Znajdzie się w nim 13 lokali handlowo-usługowych i część gastronomiczna. Do najemców należą m.in. Stokrotka, Rossmann, Action, KiK, KFC, Fitness Academy. Obok będzie dostępna stacja benzynowa Orlen.
materiały inwestora

Stabłowice w rozbudowie

Trwa intensywna rozbudowa Stabłowic. Na tę część Wrocławia stawiają różni deweloperzy. Archicom S.A. realizuje tam kolejne etapy Słonecznych Stabłowic. W ramach najnowszego, położonego nuż nad rzeką, oferuje 107 mieszkań.
fot. Jakub Zazula
Za to tuż przy planowanym centrum handlowym inwestuje Profit Development S.A. Buduje tam ponad 300 mieszkań w ramach osiedla Stabłowicka. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora
Jeszcze w tym rokuDom Development S.A. zakończy realizację pierwszego etapu inwestycji Idylla, którą opisywaliśmy w maju rok temu. Odda do użytku w dwóch budynkach ponad 80 lokali. Wprowadził już do sprzedaży także mieszkania w drugiej fazie, z terminem realizacji wyznaczonym na I kwartał 2021 roku. Ma w ofercie 156 lokali.
fot. Jan Augustynowski
Materiały inwestora
Do tego dojdą osiedla domów, o czym donosiliśmy w sierpniu ubiegłego roku, i inwestycja na terenie sprzedanym za prawie milion złotych przez Polskie Koleje Państwowe S.A., o czym informowaliśmy w listopadzie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Osiedle City Vibe powstanie w Krakowie
Deweloper Nexity debiutuje w Krakowie. Nowoczesne, wieloetapowe osiedle City Vibe to inwestycja z li...
Największy producent leków bez recepty w Polsce uruchamia nową fabrykę we Wrocławiu
Największy producentów leków bez recepty w Polsce, amerykańska firma US Pharmacia zdecydowała się na...
Rusza budowa Wschodniej Obwodnicy Oleśnicy
Początkowo prace miały ruszyć w sierpniu. Termin ten został jednak przesunięty. Opóźnienie spowodowa...
Biura: Najemcy chcą zostać na dłużej w Krakowie
Według raportu "Office Occupier: Rynek biurowy w Krakowie 1-3 kw. 2020 r." przygotowanego przez firm...
Łódź: Budowa stadionu ŁKS idzie zgodnie z planem
Pomimo pandemii koronawirusa prace prowadzone są zgodnie z planem. Obiekt powstaje przy ulicy Unii L...
Rozwój na wschód szansą dla krakowskiego rynku magazynowego?
Krakowski rynek magazynowy nie należy do największych na logistycznej mapie Polski. Niemniej w ostat...
Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę nowego żłobka na Sołtysowicach [WIZUALIZACJE]
19 października rozstrzygnięto przetarg na budowę nowego miejskiego żłobka z filią Miejskiej Bi...
Lidl wybuduje na Dolnym Śląsku drugie centrum dystrybucyjne
W Dobroszycach w powiecie oleśnickim powstanie 12. Centrum Dystrybucyjne sieci Lidl Polska. Inwestyc...
Trzy firmy chcą remontować most Zwierzyniecki we Wrocławiu
Poznaliśmy oferty trzech firm, które zainteresowane są przeprowadzeniem remontu 123-letniego mostu Z...
Rynek magazynowy w Łodzi – logistyczne serce Polski
Polska Centralna to trzeci do co wielkości rynek magazynowy w Polsce, a także jeden z najważniejszyc...