Wrocław: Centrum Stabłowicka – na Stabłowicach doczekają się parku handlowego. Na terenie drukarni Dan-Mark [WIZUALIZACJA]źródło: materiały inwestora

Wrocław: Centrum Stabłowicka – na Stabłowicach doczekają się parku handlowego. Na terenie drukarni Dan-Mark [WIZUALIZACJA]

https://img.investmap.pl/user/2/229091_%s.jpg
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Na dziesięciu tysiącach metrów kwadratowych znajdzie się około 30 sklepów i supermarket. Do tego dojdą żłobek, przedszkole, a nawet szkoła. Kompleks handlowo-usługowy powstanie przy ulicy Stabłowickiej. Mieszkańcy mają zrobić w nim pierwsze zakupy w przyszłym roku. Inwestor szacuje, że już teraz w zasięgu oddziaływania inwestycji mieszka ok. 55 tys. osób.
W zachodniej części miasta powstanie park handlowy Centrum Stabłowicka. Trwają już przygotowania do jego realizacji. Obiekt zajmie teren przy ul. Stabłowickiej 118, gdzie mieści się drukarnia Dan-Mark. Ma zostać otwarty z końcem 2020 roku.
Powierzchnia najmu brutto nowego kompleksu handlowo-usługowego wyniesie ok. 10 tys. mkw. Znajdzie się w nim market spożywczy, a także około 30 sklepów oraz punktów usługowych i gastronomicznych.
Planowany park handlowy wzbogaci istniejącą ofertę handlową tej dzielnicy o znane i popularne sieciowe marki branż: modowej, rtv-agd, drogeryjnej, usługowej, wyposażenia wnętrz i innych – zapowiada inwestor.
materiały inwestora

Oprócz sklepów także szkoła

W obiekcie pojawi się również klub fitness, a na terenie centrum obiekty kulturalne i oświatowe, w tym żłobek, przedszkole, a nawet szkoła dla kilkuset dzieci. Inwestor planuje zapewnić dużą liczbę miejsc postojowych dla samochodów i rowerów.
Unikalny klimat miejsca zakupów i spędzania wolnego czasu zapewni także wyjątkowa architektura – bazująca na ceglanych budynkach starej fabryki, na której powstaje Centrum Stabłowicka – dodaje firma.

Ponad 50 tysięcy osób w zasięgu nowego centrum

Inwestor podaje dane statystyczne, zgodnie z którymi na Stabłowicach żyje ponad 17 tys. osób. Z racji intensywnej rozbudowy osiedla szacuje się, że w ciągu kolejnych lat ta liczba wzrośnie do przeszło 30 tys.
Już teraz w zasięgu oddziaływania inwestycji mieszka około 55 tysięcy mieszkańców – mówi inwestor.
Za koncepcję komercyjną oraz wynajem Centrum Stabłowicka odpowiada Mallson Polska. To firma konsultingowa mająca w swoim portfolio ponad 90 otwartych lub realizowanych obiektów handlowych o łącznej powierzchni przeszło 700 tys. mkw.

N-Park na finiszu

Jeszcze w tym kwartale mieszkańcy doczekają się otwarcia innego obiektu handlowego. N-Park Maślice powstaje przy zbiegu ul. Królewieckiej i Maślickiej. Dla porównania, jego powierzchnia najmu wyniesie ponad 5,5 tys. mkw. Znajdzie się w nim 13 lokali handlowo-usługowych i część gastronomiczna. Do najemców należą m.in. Stokrotka, Rossmann, Action, KiK, KFC, Fitness Academy. Obok będzie dostępna stacja benzynowa Orlen.
materiały inwestora

Stabłowice w rozbudowie

Trwa intensywna rozbudowa Stabłowic. Na tę część Wrocławia stawiają różni deweloperzy. Archicom S.A. realizuje tam kolejne etapy Słonecznych Stabłowic. W ramach najnowszego, położonego nuż nad rzeką, oferuje 107 mieszkań.
fot. Jakub Zazula
Za to tuż przy planowanym centrum handlowym inwestuje Profit Development S.A. Buduje tam ponad 300 mieszkań w ramach osiedla Stabłowicka. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora
Jeszcze w tym rokuDom Development S.A. zakończy realizację pierwszego etapu inwestycji Idylla, którą opisywaliśmy w maju rok temu. Odda do użytku w dwóch budynkach ponad 80 lokali. Wprowadził już do sprzedaży także mieszkania w drugiej fazie, z terminem realizacji wyznaczonym na I kwartał 2021 roku. Ma w ofercie 156 lokali.
fot. Jan Augustynowski
Materiały inwestora
Do tego dojdą osiedla domów, o czym donosiliśmy w sierpniu ubiegłego roku, i inwestycja na terenie sprzedanym za prawie milion złotych przez Polskie Koleje Państwowe S.A., o czym informowaliśmy w listopadzie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Bouygues Immobilier zrealizuje nową inwestycję mieszkaniową w pobliżu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
Polski oddział Bouygues Immobilier przygotowuje ósmą inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu. Tym razem...
W Warszawie trwa budowa kompleksu biurowego Forest [FILM + ZDJĘCIA]
Kompleks biurowy Forest to druga, po wieżowcach Varso Place, największa inwestycja HB Reavis w Polsc...
Powstająca pod Wrocławiem największa na świecie fabryka akumulatorów do aut elektrycznych będzie jeszcze większa
W Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem, w gminie Kobierzyce rozbudowywana jest największa fabryka b...
Co się dzieje na budowie trasy S3 pomiędzy Kamienną Górą i Lubawką? [FILM]
Mimo przerwy zimowej realizowana jest budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku. Na odcinku od Ka...
Wieżowiec Skyliner uzyskał pozwolenie na użytkowanie
Jeden z najwyższych biurowców w Warszawie – Skyliner – należący do Grupy Karimpo...
Uniq Logistic stawia na Łódź
Polska firma logistyczna Uniq Logistic dołącza do kolejnego parku MLP Group. Tym razem wybór padł na...
W Krakowie powstaje nowy, duży kompleks biurowy Brain Park [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Echo Investment S.A. wybuduje w stolicy Małopolski nowy, duży kompleks biurowy. Brain Park powstaje...
Panattoni wybuduje nowy park magazynowy pod Poznaniem
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, informuje o kolejnej inwestycji w Wiel...
Kamienica Wilcza 19 w Warszawie gotowa
Deweloper RealCo, działający od 2010 roku na polskim rynku nieruchomości, zakończył rewitalizację XI...
Pod Wrocławiem powstanie Frontier Park Wrocław
Frontier Estates, europejski deweloper, planuje znacząco poprawić efektywność magazynowania, sprzeda...