DODAJ

Wrocław: Wrobud zbuduje blisko sto mieszkań na Stabłowicach. Planuje nawet więcej

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Wrobud zbuduje blisko
Mariusz Bartodziej
2019-11-06 07:55:50
Osiedle przy ulicy Jodłowickiej ma objąć docelowo ponad 300 lokali. Na razie wrocławski deweloper przygotowuje budowę 90 w trzech budynkach. Stara się o niezbędne zgody, by w przyszłym roku ruszyć z realizacją inwestycji.

Wrobud Sp. z o.o. (realizujący osiedle Czechowicka 9a) złożył 4 października wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Jodłowickiej 7 na Stabłowicach zespołu budynków wielorodzinnych. 24 kwietnia dostał już (po niespełna dwóch miesiącach) zgodę na rozbiórkę hali magazynowej i biurowca. Inwestycja obejmie działki nr 4/6, 6/22 oraz 6/42, o łącznej powierzchni 6 215 mkw. Deweloper zaplanował wstępnie start budowy pomiędzy marcem a czerwcem 2020 roku, a zakończenie w październiku 2021 r. W ciągu dwóch kolejnych miesięcy chce uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Projekt przygotowuje Studio Architektoniczne Prymon.

UM Wrocławia


Na razie 90, będzie ponad 300

Inwestor zbuduje trzy czteropiętrowe budynki wielorodzinne, identyczne pod wieloma względami. Powierzchnia zabudowy każdego z nich wyniesie 462 mkw. (łącznie 1 386 mkw.), pow. użytkowa mieszkań 1 718,46 mkw. (w sumie 5 155,38 mkw.), wysokość 15,1 m, a liczba klatek – dwa. W każdym znajdzie się 30 mieszkań przewidzianych dla 80 osób (co daje 90 lokali na 240 ludzi). Deweloper zapewni 99 miejsc parkingowych (90 w trzech garażach podziemnych i 9 na zewnątrz, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami) oraz 30 stanowisk dla rowerów – po 10 pod wiatą przy każdym z trzech obiektów.

Osiedle ma być docelowo większe. Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że Wrobud jest już w posiadaniu jeszcze dwóch nieruchomości w bezpośrednim sąsiedztwie. Planuje zrealizować w tej lokalizacji kompleks budynków wielorodzinnych mieszczących ponad 300 lokali mieszkalnych.

Setki nowych mieszkań i park handlowy

Mieszkania na sąsiedzkich terenach buduje już dwóch dużych wrocławskich deweloperów. Archicom S.A. realizuje od lat wieloetapowe osiedle Słoneczne Stabłowice. Zdążył wprowadzić już na rynek setki mieszkań. W ofercie ma lokale w budynkach położonych m.in. tuż nad Bystrzycą.

fot. Jakub Zazula


Postępuje też realizacja inwestycji Stabłowicka od Profit Development S.A. W pierwszym etapie odda do użytku w styczniu 2020 roku 70 mieszkań w dwóch budynkach, w drugim (listopad 2020 r.) 110 w kolejnych dwóch, a w trzecim – 150 w trzech obiektach do grudnia 2021 r.

fot. Jan Augustynowski


Materiały inwestora


Mieszkańcy doczekają się tuż obok także parku handlowego. Centrum Stabłowicka powstanie na terenie dawnej, zabytkowej tkalni i przędzalni bawełny, następnie Wrocławskiej Przędzalni Czesankowej Wel-Tex, gdzie dziś mieści się drukarnia Dan-Mark. Powierzchnia najmu brutto nowego kompleksu handlowo-usługowego wyniesie ok. 10 tys. mkw. Znajdzie się w nim market spożywczy, a także ok. 30 sklepów. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

materiały inwestora