Wrocław: Boom mieszkaniowy na Klecinie. AZ Budownictwo postawi tam szeregówkiźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Boom mieszkaniowy na Klecinie. AZ Budownictwo postawi tam szeregówki

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper planuje budowę przy ulicy Kobierzyckiej 17-19. Tuż obok Vantage Development zrealizuje blisko sto mieszkań, a setek lokatorów przybędzie jeszcze przy ul. Dożynkowej.
Spółka AZ Budownictwo Inwestycje Sp. z o.o. złożyła 22 grudnia ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na budowę zespołu dwudziestu budynków jednorodzinnych dwulokalowych w układzie szeregowym. Dokument czeka na rozpatrzenie.
Osiedle ma powstać na działkach nr 10, 11 i 12, przy ul. Kobierzyckiej 17-19. Ich łączna powierzchnia wynosi niemal 7 tys. mkw. Za projekt odpowiada Witold Wilisowski, główny projektant i właściciel WPA-Wilisowski Pracownia Architektoniczna.
UM Wrocławia
Deweloper AZ Budownictwo Inwestycje zrealizował dotychczas siedem inwestycji, w tym Wille Oporów, Aleje Kokosowe i apartamenty Partynice Park. Aktualnie buduje na Stabłowicach trzypiętrowy budynek wielorodzinny Zielone Zacisze. Znajdą się w nim 64 mieszkania, w większości dwupokojowe, a w garażu podziemnym 70 miejsc parkingowych.
fot. alsen strasse 67

Tuż obok buduje się Vantage Development

Po sąsiedzku z planowanymi szeregówkami, przy Kobierzyckiej 15 i 15a, inwestycję prowadzi Vantage Development S.A., o czym pisaliśmy w styczniu.
Zapłacił za nieruchomość 3,8 mln zł i chce wybudować na niej około 90 mieszkań. Na razie przygotowuje się do rozbiórki istniejących obiektów mieszkalnych i gospodarczych.
REKLAMA
UM Wrocławia

Przy Dożynkowej przybędzie setek mieszkańców

Duże zmiany szykują się również kawałek dalej, przy ulicy Dożynkowej. O szczegółach inwestycji Murapolu pisaliśmy w zeszłym tygodniu.
Murapol S.A. ma kupić teren o powierzchni blisko 2,5 ha między 1 a 22 czerwca. Zapłaci za niego 13 mln zł netto. W każdym z trzech etapów powstaną dwa pięciokodygnacyjne budynki wielorodzinne. Znajdzie się w nich w sumie 426 mieszkań.
materiały inwestora
Przy tej samej ulicy LC Corp S.A. planuje rozszerzyć swoją ofertę. Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, spółka LC Corp Invest X Sp. z o.o., zależna od dewelopera, kupiła za 11 mln 680 tys. zł netto nieruchomość przy Dożynkowej o pow. ponad 1,4 ha. Planuje zrealizować na niej zabudowę wielorodzinną.
W tej lokalizacji LC Corp buduje osiedle Między Parkami. Zaczął pracę w II kwartale 2017 roku, a zakończyć je planuje do końca tego roku. W ramach inwestycji powstaną 164 mieszkania o powierzchni od 28 do ponad 100 mkw. oraz garaże podziemne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA