Wrocław: Stabłowicka – Profit Development wybuduje ponad 300 mieszkań na Stabłowicach źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Stabłowicka – Profit Development wybuduje ponad 300 mieszkań na Stabłowicach

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w zachodniej części miasta. Tym razem wybuduje osiedle wielorodzinne tuż nad Bystrzycą. Uzyskał już niezbędne decyzje.
Spółka PD S.A. Inwestycje 4 Sp. komandytowo-akcyjna, zależna od Profit Development S.A., otrzymała 23 lipca pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych przy ulicy Stabłowickiej, przy zbiegu z Jodłowicką. Ich łączna kubatura wyniesie niemal 15,5 tys. metrów sześciennych. Powstaną na działkach nr 17/24, 17/25 oraz 17/29, o łącznej powierzchni blisko 2 ha.
UM Wrocławia
Deweloper starał się o zgodę od końca marca. W kwietniu uzupełniał braki formalne w złożonym wniosku, w maju poprawiał dokumentację, a w kolejnych miesiącach prowadził uzgodnienia z konserwatorem zabytków.
W czerwcu informowaliśmy o toczącym się procesie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji. 4 lipca prezydent miasta postanowił, że przeprowadzenie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko jest niepotrzebne. Podobne opinie wyrazili regionalny dyrektor ochrony środowiska oraz dyrektor Zlewni we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Ponad 300 mieszkań w 6 budynkach

W dwóch etapach Stabłowickiej powstanie siedem pięciokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych (cztery w I etapie i trzy w II). Profit Development wydzieli w nich około 335 dwu-, trzy- i czteropokojowych mieszkań o metrażach od 35 do 72 mkw.
W lokalach znajdą się tarasy bądź balkony. Mieszkańcy będą mieli do użytku windy, komórki lokatorskie oraz podziemny parking. Będą mogli także korzystać z przestrzeni rekreacyjnej pomiędzy budynkami i osiedlowego placu zabaw.
Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
Stabłowice rozwijają się z każdym rokiem, a rozbudowywana infrastruktura ma sprawić, by dzielnica stała się całkowicie samowystarczalną enklawą, zaspokajającą wszystkie potrzeby swoich mieszkańców. W niedalekiej przyszłości Stabłowice będą zatem oddaloną nieco od zatłoczonego centrum miasta, wygodną i funkcjonalną zieloną osadą, do której będzie się chciało wracać – twierdzi deweloper.
Za projekt odpowiada Maciej Majewski, założyciel pracowni Majewski Architektura. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w grudniu 2019 roku.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Profit Development zrealizował już jedno osiedle na Stabłowicach. Przy ul. Stabłowickiej 98 wybudował Zielone Stabłowice. W siedmiu budynkach wielorodzinnych, liczących 5 bądź 6 kondygnacji nadziemnych, znajduje się 156 mieszkań.

Swoje dołoży Dom Development

W okolicy inwestuje także inny duży deweloper – Dom Development S.A. Buduje przy ul. Stabłowickiej pierwszy etap inwestycji Idylla. Zrealizuje w ramach niego blisko sto mieszkań. O szczegółach tej inwestycji pisaliśmy w maju.
Materiały inwestora

Kolejne osiedla w planach

Miasto nie przestaje sprzedawać działek na Stabłowicach, w związku z czym w rejonie ul. Stoszowskiej może powstać nawet kilka osiedli domów. W prywatne ręce trafiło tam w ciągu dwóch lat piętnaście nieruchomości, o czym informowaliśmy w lipcu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA