Wrocław: Stabłowicka – osiedle nad Bystrzycą od Profitu na finiszu. Został ostatni etap fot. Jakub Zazula

Wrocław: Stabłowicka – osiedle nad Bystrzycą od Profitu na finiszu. Został ostatni etap

FILM
Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Nabywcy mieszkań w drugim etapie nowej inwestycji na Stabłowicach mogą wprowadzać się przed czasem. Wrocławski deweloper uzyskał pozwolenie na użytkowanie wcześniej, niż zakładał. Teraz realizuje ostatnie trzy budynki ze 150 lokalami.
Profit Development, który zrealizował już w tej części Wrocławia inwestycję Zielone Stabłowice, prowadzi od września 2018 roku budowę osiedla Stabłowicka przy ulicy Lubomierskiej 2-18. Pierwszą fazę skończył w grudniu ubiegłego roku, a zakończenie trzeciej (ostatniej, rozpoczętej w styczniu) wyznaczył na grudzień 2021 r.
Prace przebiegają zgodnie z planem. Obecnie powstają stropy nad drugim piętrem budynków – mówi Wojciech Tonkowicz, dyrektor ds. inwestycji w Grupie PROFIT Development.

Na czas, a nawet szybciej

Mieszkania w drugim etapie osiedla Stabłowicka miały być gotowe do urządzenia w listopadzie tego roku. Deweloper uzyskał jednak pozwolenie na użytkowanie już w lipcu, cztery miesiące przed czasem. Wyjaśnia, że sprawność działania wynika z dwóch czynników: sprawdzonej i doświadczonej kadry zarządzającej procesem budowlanym oraz pełnej kontroli nad nim dzięki realizacji wszystkich projektów przez spółkę PolKonBud należącej do grupy kapitałowej Profit Development.
Oddawanie wielu inwestycji przed deklarowanym terminem jest dla nas powodem do dumy – podkreśla Wojciech Tonkowicz. – Mamy niewielką rotację na kluczowych stanowiskach, dzięki czemu 17-letnie doświadczenie kumuluje się i procentuje z każdym kolejnym projektem. Za to pełna kontrola procesu budowlanego pozwala nam elastycznie reagować na zmiany na rynku, aby trzymać się uzgodnionych terminów.
fot. Jakub Zazula

Ważna przestrzeń wspólna

Artur Smoleń, dyrektor działu obsługi klienta w Grupie PROFIT Development, zdradza, że klienci zainteresowani inwestycją Stabłowicka zwracają uwagę m.in. na dwa elementy. Pierwszym jest atrakcyjna architektura. Przedstawiciel dewelopera tłumaczy, że błędem jest myślenie, iż mieszka się w mieszkaniu, a nie w całym budynku. W rzeczywistości jest wręcz odwrotnie.
Mieszkanie zawsze możemy dostosować do obowiązujących trendów albo własnych upodobań. Nawet w najbardziej obskurnym budynku urządzimy świetny apartament – zwraca uwagę  Artur Smoleń. – Natomiast przestrzeni wspólnej nigdy sami nie zmienimy, bo nie wyremontujemy klatki za własne pieniądze, a dogadanie się z sąsiadami może okazać się niemożliwe przez brak woli bądź środków na ten cel.
REKLAMA

Układy dostosowane do potrzeb

Drugim elementem ważnym dla klientów Stabłowickiej są dobre układy mieszkań, czyli odpowiadające potrzebom życiowym przyszłych lokatorów. Z rozmów z osobami zainteresowanymi inwestycją wynika np., że optymalna powierzchnia dwupokojowego mieszkania to około 48 mkw. Można na niej wydzielić salon o powierzchni 18-20 mkw., sypialnię 10-12 mkw., kuchnię 6-8 mkw. oraz łazienkę 4-5 mkw.
To idealne rozwiązanie z punktu widzenia funkcji poszczególnych pomieszczeń i stojących za tym potrzeb klientów – wyjaśnia Artur Smoleń. – Mieszkanie traci, gdy powierzchnia zostaje źle rozplanowana lub wykorzystana.
fot. Jakub Zazula
I tak np. w salonie, jako sercu lokum oraz miejscu spotkań domowników i gości, potrzeba przynajmniej 18 mkw., by stworzyć komfortową przestrzeń wypoczynkowo-jadalnianą. Za to do wyposażenia sypialni w dwuosobowe łóżko i szafę (garderobę) wystarczy 10-11 mkw. Jeżeli więc będziemy mieć większą (14 mkw.) sypialnię kosztem powierzchni salonu (15 mkw.), przestrzeń się nie zrównoważy. Do tego dochodzi jeszcze kwestia rozmieszczenia pomieszczeń.
Już na etapie projektu staramy się, by kuchnia sąsiadowała z pokojem dziennym i była od niego oddzielona wyłącznie ścianą działową – mówi dyrektor działu obsługi klienta w PROFIT Development. – Dzięki temu mieszkanie dzisiaj i w przyszłości można w prosty sposób dostosować do upodobań osób preferujących zarówno kuchnię odrębną, jak i w formie aneksu.

Szeroki wybór mieszkań

Na trzyetapowe osiedle Stabłowicka składa się siedem czteropiętrowych budynków wielorodzinnych. Znajduje się w nich 330 mieszkań. Są dostępne w układach dwu-, trzy- i czteropokojowym, w metrażach 36-75 mkw. W ofercie pozostały jeszcze ostatnie lokale z etapu drugiego i większość z trzeciego, wprowadzonego niedawno do sprzedaży. Ceny zaczynają się od 5 790 zł/mkw. Profit podpisuje już z klientami umowy deweloperskie.
Poza atrakcyjnymi cenami, do końca sierpnia oferujemy klientom w promocji sprzęt AGD gratis – informuje Artur Smoleń.
Deweloper zaplanował 108 miejsc parkingowych w garażu podziemnym, 45 ogólnodostępnych stanowisk zewnętrznych i 75 komórek lokatorskich, a do tego pomieszczenia na rowery. Mieszkańcy mają do dyspozycji windy, plac zabaw oraz balkony na piętrach i zielone tarasy na parterze. Teren inwestycji jest monitorowany. Projekt przygotowała wrocławska pracownia Majewski Architektura.
Zdjęcia i wizualizacje w galerii.
REKLAMA