Wrocław: Potokowa Residence – sprzedaż nowych domów przy Odrze od M3 Invest na finiszu [FOTORELACJA]

Wrocław: Potokowa Residence – sprzedaż nowych domów przy Odrze od M3 Invest na finiszu [FOTORELACJA]

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Nowe osiedle na Maślicach powstaje w sąsiedztwie rzeki po jednej stronie i szykowanego do rewitalizacji terenu ze stawem po drugiej. Wrocławski deweloper buduje kilkanaście domów szeregowych. Wśród atutów inwestycji wymienia podwyższony standard wykończenia obejmujący m.in. smart home oraz system odzyskiwania wody deszczowej.
Spółka M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. prowadzi od kwietnia budowę przy ul. Potokowej 39-45 na wrocławskich Maślicach, w pobliżu Odry. Domy trafią do użytku latem 2021 roku. Na generalnego wykonawcę wybrała firmę Elduo Paweł Kuśmirski. Roboty przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.
Jesteśmy na etapie wykonywania stropów nad parterem. Równocześnie prowadzimy prace murarskie ścian drugiej kondygnacji – mówi Małgorzata Śliwa, kierownik ds. sprzedaży M3 Invest.
Drugi etap jest w fazie projektowania. Czas jego realizacji deweloper ustalił na I kw. 2021-III kw. 2022 roku.
fot. Jakub Zazula

Ostatni wolny dom

Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że M3 Invest wyprzedał już blisko 90% inwestycji Potokowa Residence. W ofercie pozostał jeszcze tylko jeden, środkowy dom o powierzchni 139,93 mkw. Parter zajmuje niemal 52 mkw., z czego przeszło 31 mkw. to salon z aneksem kuchennym i wyjściem do ogródka (51,6 mkw.). Do tego dochodzą 55-metrowe piętro z trzema pokojami, łazienką i garderobą oraz 32-metrowa antresola prowadząca na 24-metrowy taras.
Naszą inwestycję wyróżnia przede wszystkim awangardowa architektura, dogodna lokalizacja i wysoki standard wykończenia (m.in. rekuperacja, smart home oraz system odzyskiwania wody deszczowej) – wylicza Małgorzata Śliwa. – Pozostały dom sprawdzi się dla osób doceniających spokój i prywatność w dniu codziennym, ceniących sobie oryginalność oraz indywidualność, a także zwracających uwagę na dobór materiałów wykończeniowych i jakość wykonania.
Materiały inwestora

Sąsiedztwo zieleni

W przypadku lokalizacji Potokowej Residence deweloper zwraca szczególną uwagę na aspekty rekreacyjne.
Niekwestionowanym atutem usytuowania osiedla jest bliskość Odry i rozległych tras spacerowo-rowerowych oraz terenu zielonego przy zbiegu ulic Potokowa/Ślęzoujscie – podkreśla kierownik ds. sprzedaży M3 Invest. – To właśnie ten teren jest obecnie wykorzystywany przez mieszkańców w celach rekreacyjnych.
A ma stać się jeszcze bardziej atrakcyjny dla osób w każdym wieku. W tym miesiącu informowaliśmy, że M3 Invest rozstrzygnął przeprowadzony wspólnie z Instytutem Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Radą Osiedla Maślice oraz Zarządem Zieleni Miejskiej konkurs "W zgodzie z naturą! Odnowa terenu na Maślicach przy ul. Ślęzoujście-Potokowa". Był skierowany do I roku studiów magisterskich kierunku Architektura Krajobrazu na UPWr.
fot. Jakub Zazula
Wpłynęło 13 prac stworzonych przez kilkuosobowe grupy. Zwyciężyła ta, którą przygotowali Marta Kaźmierczak oraz Jakub Górka. Zakłada m.in. realizację dodatkowych nasadzeń, ścieżki pieszo-rowerowej i parkingów na rowery, ławek oraz stołów piknikowych, a nawet parku rozrywki. Pomysłów jest więcej, a szczegóły są omawiane z mieszkańcami Maślic. Deweloper czeka na decyzję ZZM w sprawie określenia terminu, kiedy będzie mógł ruszyć z częściową odnową terenu z własnych środków.
Mamy niesamowicie kreatywne pomysły na zagospodarowanie tego terenu, m.in. poprzez stworzenie kładki na rzeką Ługowiną pozwalającą na pieszy ruch wokół stawu. Jednakże musimy pamiętać, że teren, dla którego powstały koncepcje, znajduje się pod zarządem zieleni miejskiej – mówi Małgorzata Śliwa.
materiały konkursowe

Domy w budowie, apartamenty w przygotowaniu

Za projekt Potokowej Residence odpowiada wrocławska pracownia BCM Architekci Sp. z o.o. Pierwszy etap osiedla to 11 domów w zabudowie szeregowej o dwóch kondygnacjach nadziemnych i antresoli. Powierzchnia całkowita każdego wyniesie około 140 mkw. (wraz z wbudowanym, 14-metrowym garażem). Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ok. 30-metrowe tarasy z widokiem na Odrę oraz ogrody o powierzchniach od 50 mkw.
W drugim etapie deweloper zbuduje piętrowy apartamentowiec z garażem podziemnym i antresolą. Znajdą się w nim ok. 33 mieszkania o metrażach 28-75 mkw. Do tych zlokalizowanych na parterze będą przynależeć ogródki, a na wyższych kondygnacjach – przestronne tarasy. Inwestor zapewni 27 miejsc parkingowych w garażu, stanowiska naziemne, komórki lokatorskie oraz ogólnodostępne rowerownię i wózkownię.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W biznesowym centrum Wrocławia wystartowała budowa B Urban od Inwestgrupy
B Urban to 13-kondygnacyjny budynek, który dostarczy łącznie 452 lokali inwestycyjnych. Na placu bud...
Warszawa: Miasteczko Jutrzenki – Aurec zbuduje ponad pół tysiąca mieszkań we Włochach [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper, będący częścią międzynarodowej grupy, zamierza etapować nowe osiedle przy ulic...
Kraków: Będzie lepszy dojazd do Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu – jest zgoda na przebudowę ul. Kostaneckiego
Modernizacja ulicy ma znacząco przyczynić się do poprawy dojazdu do Szpitala Uniwersyteckiego w Prok...
Wrocław: Na Oporowie chcą ronda zamiast skrzyżowania. Trwa przetarg na projekt
Osiedlowi radni sprzeciwiają się w imieniu pozostałych mieszkańców Oporowa wybranej przez miasto kon...
Action otworzy dwa nowe sklepy na Dolnym Śląsku
Holdenderska sieć dyskontów niespożywczych Action planuje w ramach dalszej ekspansji w Polsce w ciąg...
Sześć firm chce zaprojektować południowo-wschodnią obwodnicę Legnicy
Poznaliśmy propozycje złożone w przetargu na opracowanie dokumentacji południowo-wschodniego odcinka...
Wrocław: Sady nad Zieloną – Archicom podaje szczegóły nowego projektu mieszkaniowego na Księżu Wielkim [WIZUALIZACJE]
Wrocławski deweloper czeka jeszcze na zgodę na realizację pierwszego budynku wielorodzinnego przy ul...
Łódź: Bliski koniec remontu peronu Łódź Marysin. PKP inwestuje też w 5 nowych przystanków
Przystanek Łódź Marysin zyskał nowe wiaty, ławki oraz wyświetlacze, perony zostały dostosowane tak,...
Kraków: Zabytkowy Pałac Pokutyńskich na Starym Mieście do kupienia
Większą część XIX-wiecznej nieruchomości w pobliżu Rynku, blisko zbiegu ulic Karmelickiej i Stefana...
Wrocław: Stabłowicka – osiedle nad Bystrzycą od Profitu na finiszu. Został ostatni etap [FILM]
Nabywcy mieszkań w drugim etapie nowej inwestycji na Stabłowicach mogą wprowadzać się przed czasem....