Wrocław: Potokowa Residence – sprzedaż nowych domów przy Odrze od M3 Invest na finiszu [FOTORELACJA]fot. Jakub Zazula

Wrocław: Potokowa Residence – sprzedaż nowych domów przy Odrze od M3 Invest na finiszu [FOTORELACJA]

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Nowe osiedle na Maślicach powstaje w sąsiedztwie rzeki po jednej stronie i szykowanego do rewitalizacji terenu ze stawem po drugiej. Wrocławski deweloper buduje kilkanaście domów szeregowych. Wśród atutów inwestycji wymienia podwyższony standard wykończenia obejmujący m.in. smart home oraz system odzyskiwania wody deszczowej.
Spółka M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. prowadzi od kwietnia budowę przy ul. Potokowej 39-45 na wrocławskich Maślicach, w pobliżu Odry. Domy trafią do użytku latem 2021 roku. Na generalnego wykonawcę wybrała firmę Elduo Paweł Kuśmirski. Roboty przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.
Jesteśmy na etapie wykonywania stropów nad parterem. Równocześnie prowadzimy prace murarskie ścian drugiej kondygnacji – mówi Małgorzata Śliwa, kierownik ds. sprzedaży M3 Invest.
Drugi etap jest w fazie projektowania. Czas jego realizacji deweloper ustalił na I kw. 2021-III kw. 2022 roku.
fot. Jakub Zazula

Ostatni wolny dom

Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że M3 Invest wyprzedał już blisko 90% inwestycji Potokowa Residence. W ofercie pozostał jeszcze tylko jeden, środkowy dom o powierzchni 139,93 mkw. Parter zajmuje niemal 52 mkw., z czego przeszło 31 mkw. to salon z aneksem kuchennym i wyjściem do ogródka (51,6 mkw.). Do tego dochodzą 55-metrowe piętro z trzema pokojami, łazienką i garderobą oraz 32-metrowa antresola prowadząca na 24-metrowy taras.
Naszą inwestycję wyróżnia przede wszystkim awangardowa architektura, dogodna lokalizacja i wysoki standard wykończenia (m.in. rekuperacja, smart home oraz system odzyskiwania wody deszczowej) – wylicza Małgorzata Śliwa. – Pozostały dom sprawdzi się dla osób doceniających spokój i prywatność w dniu codziennym, ceniących sobie oryginalność oraz indywidualność, a także zwracających uwagę na dobór materiałów wykończeniowych i jakość wykonania.
Materiały inwestora

Sąsiedztwo zieleni

W przypadku lokalizacji Potokowej Residence deweloper zwraca szczególną uwagę na aspekty rekreacyjne.
Niekwestionowanym atutem usytuowania osiedla jest bliskość Odry i rozległych tras spacerowo-rowerowych oraz terenu zielonego przy zbiegu ulic Potokowa/Ślęzoujscie – podkreśla kierownik ds. sprzedaży M3 Invest. – To właśnie ten teren jest obecnie wykorzystywany przez mieszkańców w celach rekreacyjnych.
A ma stać się jeszcze bardziej atrakcyjny dla osób w każdym wieku. W tym miesiącu informowaliśmy, że M3 Invest rozstrzygnął przeprowadzony wspólnie z Instytutem Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Radą Osiedla Maślice oraz Zarządem Zieleni Miejskiej konkurs "W zgodzie z naturą! Odnowa terenu na Maślicach przy ul. Ślęzoujście-Potokowa". Był skierowany do I roku studiów magisterskich kierunku Architektura Krajobrazu na UPWr.
fot. Jakub Zazula
Wpłynęło 13 prac stworzonych przez kilkuosobowe grupy. Zwyciężyła ta, którą przygotowali Marta Kaźmierczak oraz Jakub Górka. Zakłada m.in. realizację dodatkowych nasadzeń, ścieżki pieszo-rowerowej i parkingów na rowery, ławek oraz stołów piknikowych, a nawet parku rozrywki. Pomysłów jest więcej, a szczegóły są omawiane z mieszkańcami Maślic. Deweloper czeka na decyzję ZZM w sprawie określenia terminu, kiedy będzie mógł ruszyć z częściową odnową terenu z własnych środków.
Mamy niesamowicie kreatywne pomysły na zagospodarowanie tego terenu, m.in. poprzez stworzenie kładki na rzeką Ługowiną pozwalającą na pieszy ruch wokół stawu. Jednakże musimy pamiętać, że teren, dla którego powstały koncepcje, znajduje się pod zarządem zieleni miejskiej – mówi Małgorzata Śliwa.
materiały konkursowe

Domy w budowie, apartamenty w przygotowaniu

Za projekt Potokowej Residence odpowiada wrocławska pracownia BCM Architekci Sp. z o.o. Pierwszy etap osiedla to 11 domów w zabudowie szeregowej o dwóch kondygnacjach nadziemnych i antresoli. Powierzchnia całkowita każdego wyniesie około 140 mkw. (wraz z wbudowanym, 14-metrowym garażem). Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ok. 30-metrowe tarasy z widokiem na Odrę oraz ogrody o powierzchniach od 50 mkw.
W drugim etapie deweloper zbuduje piętrowy apartamentowiec z garażem podziemnym i antresolą. Znajdą się w nim ok. 33 mieszkania o metrażach 28-75 mkw. Do tych zlokalizowanych na parterze będą przynależeć ogródki, a na wyższych kondygnacjach – przestronne tarasy. Inwestor zapewni 27 miejsc parkingowych w garażu, stanowiska naziemne, komórki lokatorskie oraz ogólnodostępne rowerownię i wózkownię.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Najnowsze artykuły

W centrum Poznania startuje inwestycja Słowackiego 7
W stolicy Wielkopolski powstanie kameralny budynek wielorodzinny Słowackiego 7 z 61 mieszkaniam...
Warszawa: Na Ursynowie powstaje biurowiec PID [WIZUALIZACJE]
W Warszawie przy ul. Poleczki 32 na Ursynowie powstaje nowy czteropiętrowy budynek usługowo-biurowy...
W Zabrzu pojawi się kolejny nowy inwestor
Sprzedana została przedostatnia z działek na terenie podstrefy ekonomicznej w Zabrzu. Grunt o powier...
W podwrocławskiej Długołęce powstanie park handlowy [WIZUALIZACJE]
W podwrocławskiej Długołęce, kilka kilometrów od granic administracyjnych Wrocławia powstanie nowy p...
MLP Poznań West zostanie rozbudowany
MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrów...
W podwrocławskiej Sobótce ma powstać Dolnośląski Kolarski Tor Szosowy [WIZUALIZACJE]
Pod Wrocławiem, w Sobótce ma powstać nowoczesny, duży szosowy tor kolarski. Ma to być jedyny taki ob...
Ruszyła rozbudowa Panattoni Park Wrocław VII
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z kolejną inwestycją w aglomera...
Sprzedaż kolejnego etapu osiedla Next Ursus w Warszawie rozpoczęta
Do sprzedaży trafił właśnie nowy etap osiedla Next Ursus dewelopera Nexity Polska. Zlokalizowany jes...
Układanie płytek podłogowych – krok po kroku
Płytki ceramiczne to jeden z popularniejszych sposobów na wykończenie podłogi. Stosuje się je główni...
Odnowiona stacja kolejowa Kraków Bonarka obsługuje już podróżnych [ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły modernizację stacji kolejowej Kraków Bonarka. Od piątku (...