Wrocław: Potokowa Residence – sprzedaż nowych domów przy Odrze od M3 Invest na finiszu [FOTORELACJA]fot. Jakub Zazula

Wrocław: Potokowa Residence – sprzedaż nowych domów przy Odrze od M3 Invest na finiszu [FOTORELACJA]

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Nowe osiedle na Maślicach powstaje w sąsiedztwie rzeki po jednej stronie i szykowanego do rewitalizacji terenu ze stawem po drugiej. Wrocławski deweloper buduje kilkanaście domów szeregowych. Wśród atutów inwestycji wymienia podwyższony standard wykończenia obejmujący m.in. smart home oraz system odzyskiwania wody deszczowej.
Spółka M3 Invest Sp. z o.o. Sp. k. prowadzi od kwietnia budowę przy ul. Potokowej 39-45 na wrocławskich Maślicach, w pobliżu Odry. Domy trafią do użytku latem 2021 roku. Na generalnego wykonawcę wybrała firmę Elduo Paweł Kuśmirski. Roboty przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.
Jesteśmy na etapie wykonywania stropów nad parterem. Równocześnie prowadzimy prace murarskie ścian drugiej kondygnacji – mówi Małgorzata Śliwa, kierownik ds. sprzedaży M3 Invest.
Drugi etap jest w fazie projektowania. Czas jego realizacji deweloper ustalił na I kw. 2021-III kw. 2022 roku.
fot. Jakub Zazula

Ostatni wolny dom

Pod koniec kwietnia pisaliśmy, że M3 Invest wyprzedał już blisko 90% inwestycji Potokowa Residence. W ofercie pozostał jeszcze tylko jeden, środkowy dom o powierzchni 139,93 mkw. Parter zajmuje niemal 52 mkw., z czego przeszło 31 mkw. to salon z aneksem kuchennym i wyjściem do ogródka (51,6 mkw.). Do tego dochodzą 55-metrowe piętro z trzema pokojami, łazienką i garderobą oraz 32-metrowa antresola prowadząca na 24-metrowy taras.
Naszą inwestycję wyróżnia przede wszystkim awangardowa architektura, dogodna lokalizacja i wysoki standard wykończenia (m.in. rekuperacja, smart home oraz system odzyskiwania wody deszczowej) – wylicza Małgorzata Śliwa. – Pozostały dom sprawdzi się dla osób doceniających spokój i prywatność w dniu codziennym, ceniących sobie oryginalność oraz indywidualność, a także zwracających uwagę na dobór materiałów wykończeniowych i jakość wykonania.
Materiały inwestora

Sąsiedztwo zieleni

W przypadku lokalizacji Potokowej Residence deweloper zwraca szczególną uwagę na aspekty rekreacyjne.
Niekwestionowanym atutem usytuowania osiedla jest bliskość Odry i rozległych tras spacerowo-rowerowych oraz terenu zielonego przy zbiegu ulic Potokowa/Ślęzoujscie – podkreśla kierownik ds. sprzedaży M3 Invest. – To właśnie ten teren jest obecnie wykorzystywany przez mieszkańców w celach rekreacyjnych.
A ma stać się jeszcze bardziej atrakcyjny dla osób w każdym wieku. W tym miesiącu informowaliśmy, że M3 Invest rozstrzygnął przeprowadzony wspólnie z Instytutem Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Radą Osiedla Maślice oraz Zarządem Zieleni Miejskiej konkurs "W zgodzie z naturą! Odnowa terenu na Maślicach przy ul. Ślęzoujście-Potokowa". Był skierowany do I roku studiów magisterskich kierunku Architektura Krajobrazu na UPWr.
fot. Jakub Zazula
Wpłynęło 13 prac stworzonych przez kilkuosobowe grupy. Zwyciężyła ta, którą przygotowali Marta Kaźmierczak oraz Jakub Górka. Zakłada m.in. realizację dodatkowych nasadzeń, ścieżki pieszo-rowerowej i parkingów na rowery, ławek oraz stołów piknikowych, a nawet parku rozrywki. Pomysłów jest więcej, a szczegóły są omawiane z mieszkańcami Maślic. Deweloper czeka na decyzję ZZM w sprawie określenia terminu, kiedy będzie mógł ruszyć z częściową odnową terenu z własnych środków.
Mamy niesamowicie kreatywne pomysły na zagospodarowanie tego terenu, m.in. poprzez stworzenie kładki na rzeką Ługowiną pozwalającą na pieszy ruch wokół stawu. Jednakże musimy pamiętać, że teren, dla którego powstały koncepcje, znajduje się pod zarządem zieleni miejskiej – mówi Małgorzata Śliwa.
materiały konkursowe

Domy w budowie, apartamenty w przygotowaniu

Za projekt Potokowej Residence odpowiada wrocławska pracownia BCM Architekci Sp. z o.o. Pierwszy etap osiedla to 11 domów w zabudowie szeregowej o dwóch kondygnacjach nadziemnych i antresoli. Powierzchnia całkowita każdego wyniesie około 140 mkw. (wraz z wbudowanym, 14-metrowym garażem). Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ok. 30-metrowe tarasy z widokiem na Odrę oraz ogrody o powierzchniach od 50 mkw.
W drugim etapie deweloper zbuduje piętrowy apartamentowiec z garażem podziemnym i antresolą. Znajdą się w nim ok. 33 mieszkania o metrażach 28-75 mkw. Do tych zlokalizowanych na parterze będą przynależeć ogródki, a na wyższych kondygnacjach – przestronne tarasy. Inwestor zapewni 27 miejsc parkingowych w garażu, stanowiska naziemne, komórki lokatorskie oraz ogólnodostępne rowerownię i wózkownię.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Najnowsze artykuły

Rząd zwiększy dotację do budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór
Bardzo dobre informacje dla Wrocławia. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zadecydowało o z...
Polska firma z branży technologicznej otwiera swoje biuro w Gdyni
Będą nowe miejsca pracy w Gdyni. Polska firma technologiczna Future Processing, z główną siedzibą w...
Trei Real Estate otworzył park handlowy w Chorzowie
Trei Real Estate Poland otworzył park handlowy przy ul. Szpitalnej w Chorzowie. W obiekcie o powierz...
Osiedle Via Flora powstanie na gdańskim Chełmie
Via Flora, nowa propozycja Develii w Gdańsku, powstanie przy ul. Ptasiej, w obrębie zielonej i spoko...
Na budynku D w kompleksie Quorum zawisła wiecha. Trwa również budowa dwóch wieżowców [FILM]
Na budynku D największego wrocławskiego projektu mixed-use Quorum przy ul. Sikorskiego zawisła wiech...
Real Logistics otwiera biuro w West Forum
Real Logistics, to polska firma spedycyjno-transportowa, specjalizująca się w transporcie lądowym, k...
W Krakowie trwa budowa estakady kolejowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej [FILM + ZDJĘCIA]
Międzynarodowa trasa kolejowa E30 zwiększy możliwości podróży w regionie i w połączeniach dalekobież...
Kolejna zagraniczna firma inwestuje w Sosnowcu
Firma Antwerk, zajmująca się pełnym cyklem logistyki oraz usługami dla e-commerce, wynajęła ponad 8....
Mocna końcówka roku, Archicom podsumowuje III kwartał
Przychody Grupy Archicom wyniosły 279 mln zł, a marża brutto ze sprzedaży 34,6%. Archicom na pierwsz...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum Warszawy przy ul. Chmielnej 73 trwa budowa Varso Tower, najwyższego budynku w Unii Europej...