Wrocław: Miasto sprzeda działkę na Maślicach pod osiedle. Mieszkańcy obawiają się o dojazdźródło: UM Wrocławia

Wrocław: Miasto sprzeda działkę na Maślicach pod osiedle. Mieszkańcy obawiają się o dojazd

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Pod młotek trafi teren przy ulicy Ruczajowej o powierzchni blisko hektara, wart ponad dwa miliony złotych. Przyszły właściciel będzie mógł zbudować na nim domy. Osiedlowi radni zabiegają, by zapewnić dojazd do posesji z obu stron, a nie tylko od ul. Północnej lub Potokowej.
Magistrat opublikował 17 października wykaz nieruchomości na sprzedaż. Jest położona przy zbiegu ul. Północnej i Ruczajowej na Maślicach. Składają się na nie działki nr 2/1 i 2/2, o łącznej powierzchni 9 592 mkw. Są przeznaczone pod budowę osiedla domów jednorodzinnych wraz z drogą wewnętrzną. Na razie rosną tam drzewa i krzewy, a ponadto stoi blaszany garaż. Cena wywoławcza podczas planowanego przetargu wyniesie 2 mln 275 tys. zł netto.
UM Wrocławia

Radni apelują o lepsze skomunikowanie osiedla

Urzędnicy zastrzegają w dokumentacji, że dojazd może być zapewniony z obu stron lub tylko od ul. Potokowej albo Ruczajowej.
Z uwagi na liczne głosy mieszkańców ulic Potokowej i Ruczajowej wnioskujemy, by dojazd […] był wykonany z obu stron, czyli od ul. Północnej oraz ul. Ruczajowej i Potokowej – pisze do prezydenta miasta Rada Osiedla Maślice w piśmie z 23 października.
Radni uzasadniają swój wniosek m.in. tym, że Potokowa i Ruczajowa nie są przystosowane do jednoczesnej obsługi ruchu indywidualnego i inwestycji deweloperskich. Ponadto, dodają, w ostatnich latach powstały osiedla przekraczające możliwości obecnego układu komunikacyjnego, a na ul. Potokowej narasta problem z parkowaniem utrudniającym bezpieczne przemieszczanie się.
Nowi mieszkańcy osiedla Maślice bez możliwości połączenia drogowego z ul. Północną jeszcze bardziej obciążą obecny układ drogowy – podkreślają radni. – Zwiększony ruch samochodowy na ul. Potokowej wpłynie negatywnie na bezpieczeństwo pieszych.
REKLAMA
Autorzy wniosku stwierdzają, że nie są przeciwni rozwojowi Maślic, ale oczekują oparcia go o "zdrowy rozsądek kształtowania i zarządzania przestrzeni miejskiej". Jeśli przeszkodą jest własność fragmentu ul. Północnej, ich zdaniem należy go wykupić bądź ustalić służebność.
FB

Deweloperzy aktywni na Maślicach

Maślice nieustannie się rozbudowują. We wrześniu donosiliśmy, że nowe osiedle powstanie przy zbiegu ul. Potokowej i Ślęzoujście. Zrealizuje je M3 Invest Sp. z o.o. Na Potokową Residence złoży się kilkanaście około 140-metrowych domów w zabudowie szeregowej, a także budynek wielorodzinny z ponad 30 apartamentami. Metraże sięgną 75 mkw.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora
Dwa miesiące temu informowaliśmy też, że kolejne lokale mieszkalne pojawią się przy ul. Maślickiej. Działki o powierzchni niemal 1,6 tys. mkw. sprzedało miasto. Najwięcej zaoferował Salwirak Sp. z o.o., przeszło 1,2 mln zł netto.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA