DODAJ

Wrocław: Inspire Developments zbuduje osiedle bliźniaków na Stabłowicach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Inspire Developments zbuduje
Mariusz Bartodziej
2019-12-09 12:56:34
Wrocławski deweloper odkupił teren przy ulicy Głównej od miasta. Po roku rozpoczął przygotowania do realizacji inwestycji. Zaplanował osiem domów.

Inspire Developments Sp. z o.o. złożył 12 listopada wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Głównej 32a-34 na Stabłowicach ośmiu budynków jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Za projekt odpowiada Studio Architektoniczne Ozone z Wrocławia.

Osiedle powstanie na działce nr 111. Powstała z połączenia dwóch innych. Tę oznaczoną numerem 109/8, o powierzchni 1 301 mkw., deweloper wylicytował w maju ubiegłego roku na miejskim przetargu. Jako jeden z pięciu chętnych zaoferował 564,4 tys. zł netto. Cena wywoławcza wynosiła 340 tys. zł. Natomiast pow. dawnej parceli nr 16/2, przy ul. Głównej 34, wynosiła 1 036 mkw. Magistrat sprzedał ją w tym samym miesiącu za 375 tys. zł netto (licytacja zaczęła się od 270 tys. zł).

UM Wrocławia


Nowe osiedle także po sąsiedzku

Tego samego dnia odbył się jeszcze przetarg na sąsiednią działkę przy ul. Głównej 32. Jej powierzchnia wynosi 1 440 mkw. Miasto oczekiwało co najmniej 375 tys. zł netto. Było sześciu zainteresowanych. Dom-Budus Sp. z o.o. zapłacił 517,5 tys. zł.

Inwestor uzyskał w maju (po ponad pół roku) pozwolenie na budowę dwóch budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie bliźniaczej o łącznej kubaturze 2 679 metrów sześciennych. Powierzchnia użytkowa każdego z czterech piętrowych, pięciopokojowych segmentów ma wynieść 125 mkw.

UM Wrocławia


Setki nowych mieszkań w rejonie Stabłowickiej

Stabłowice rozbudowują się też w innym rejonie. W ubiegłym miesiącu donosiliśmy, że Wrobud Sp. z o.o. przygotowuje się do budowy przy ul. Jodłowickiej. Na początek planuje trzy czteropiętrowe budynki wielorodzinne z blisko 100 mieszkaniami. Docelowo zamierza zrealizować osiedle na ponad 300 lokali.

fot. Jakub Zazula


Pisaliśmy wówczas o także innych inwestycjach w okolicy, w tym o dawnej, zabytkowej tkalni i przędzalni bawełny, która zamieni się w Centrum Stabłowicka.

fot. Jakub Zazula