Imeka rozpoczyna działalność deweloperską we Wrocławiuźródło: UM Wrocławia

Imeka rozpoczyna działalność deweloperską we Wrocławiu

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Firma z Jaworzna przygotowuje się do realizacji mieszkań w rejonie ulic Opolskiej i Rybnickiej na Księżu Małym. Zaczęła już starania o uzyskanie zgód na prowadzenie prac.
Imeka Development Sp. z o.o. złożyła 9 lipca wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Rybnickiej (pomiędzy Rybnicką 1 a 3-5). Powstanie na działce nr 33/2, o powierzchni 1 109 mkw. Za projekt odpowiada pracownia APA Hubka. Deweloper nie zdradza jeszcze szczegółów inwestycji.
UM Wrocławia

Rozbudowa w okolicy

Po przeciwnej stronie drogi także budują. WPBM Mój Dom S.A. zrealizował już w 2017 roku inwestycję Rybnicka Park. W budynku podzielonym na pięć segmentów mieszczą się 53 mieszkania o metrażach od 38 do 114 mkw.
fot. investphoto.pl
Po sąsiedzku mieszkańcy wprowadzą się na osiedle Księże Nowe. Dom Development S.A. wyznaczył termin zakończenia budowy na ten kwartał. Jak informowaliśmy w październiku dwa lata temu, w czteropiętrowym budynku znajdzie się 130 mieszkań, o powierzchniach 37-99 mkw., i dwa lokale usługowe. Teren inwestycji zostanie połączony kładką z parkiem Wschodnim.
materiały inwestora
REKLAMA
Do tego w lutym donosiliśmy, że wrocławska spółka Inspire Developments Sp. z o.o. rozpoczęła starania o uzyskanie pozwolenia na budowę budynków wielorodzinnych przy ul. Rybnickiej 24. Dostała je 30 kwietnia.
Inwestycja zajmie działkę nr 8/2, o powierzchni 1 766 mkw. Inspire Developments wylicytował ją w listopadzie 2017 roku na miejskim przetargu. Zaoferował 971 tys. 100 zł netto (cena wywoławcza wynosiła 830 tys. zł). Obiekty gospodarcze zostały rozebrane jeszcze przed licytacją.
UM Wrocławia
Za to przy ul. Czechowickiej buduje Wrobud Sp. z o.o. Na osiedle Czechowicka 9a złożą się trzy budynki wielorodzinne z ponad 30 mieszkaniami. Część z nich będzie dwupoziomowa. O szczegółach pisaliśmy w tym miesiącu.
materiały inwestora
materiały inwestora
Co z Lidlem?

Na Księżu Małym miał także powstać Lidl. Budowa była blokowana z racji sąsiedztwa cmentarza. Sieć dostała jednak w ostatnim czasie zielone światło na ponowne staranie się o pozwolenie na realizację inwestycji. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA