Co powstanie w dawnych koszarach przy Księcia Witolda? Nowy właściciel zdradza plany

Co powstanie w dawnych koszarach przy Księcia Witolda? Nowy właściciel zdradza plany

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Znamy wstępne plany firmy Dom Development, która kupiła teren po dawnych koszarach policyjnych przy ulicy Księcia Witolda. Powstanie tam apartamentowiec z lokalami usługowymi na parterze. Zagospodarowane zostanie także nabrzeże Odry.
O rozstrzygnięciu przetargu na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 28 informowaliśmy – jako pierwsi – w połowie października.
Najatrakcyjniejszą ofertę, zdaniem komisji przetargowej, złożyła spółka Dom Development Wrocław. 
– Za grunt o powierzchni 4005 mkw. spółka zaproponowała miastu 26 milionów złotych. To najwyższa z zaoferowanych kwot, trzykrotnie wyższa od ceny wywoławczej. Złożona koncepcja programowo-przestrzenna zakłada wybudowanie kompleksu mieszkaniowego o śródmiejskim charakterze. Ma to być zabudowa o dużej intensywności z wykorzystaniem parterów budynków jako powierzchni usługowej – wyjaśniała nam Maja Wysocka z biura prasowego magistratu.

130 apartamentów i lokale usługowe
Jak tłumaczy portalowi InvestMap.pl Radosław Bieliński, dyrektor ds. komunikacji i rzecznik prasowy Dom Development, projekt osiedla przy ul. Księcia Witolda 28 zakłada budowę budynku apartamentowego z lokalami usługowymi i atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej nad rzeką.

– Patio osiedla od strony rzeki Odry będzie się łączyć z planowaną publiczną promenadą. Planowana jest architektura z dużymi przeszkleniami, tarasami wychodzącymi na południową stronę z widokiem na Odrę. Chcemy stworzyć przyjazne miejsce dla nowych mieszkańców inwestycji i okolic, które łączy w sobie aspekt użytkowy i walory estetyczne – wyjaśnia Radosław Bieliński.

Deweloper zamierza wybudować około 130 apartamentów z 6 lokalami usługowymi na parterze

Termin uruchomienia projektu będziemy mogli ujawnić na późniejszym etapie – dodaje Bieliński.Nowy właściciel dołoży się do promenady

Jak podkreślają urzędnicy, zaproponowany przez Dom Development sposób zagospodarowania terenu bardzo przekonująco pokazuje potencjał tego miejsca. 
REKLAMA
– Oferent zadeklarował opracowanie na własny koszt projektu koncepcyjno-budowlanego publicznej promenady oraz partycypację przy jej realizacji w kwocie 200 tysięcy złotych – podkreśla Maja Wysocka.
Deweloper należy do Grupy Kapitałowej Dom Development S.A., jednego z liderów rynku mieszkaniowego w Polsce. Dom Development S.A. prowadzi działalność deweloperską od 21 lat, w tym czasie wybudował ponad 26 tysięcy mieszkań. We Wrocławiu obecny jest od 2011 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA