Dom Development szykuje się do nowej inwestycji na Nadodrzu

Dom Development szykuje się do nowej inwestycji na Nadodrzu

Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Przy ulicy Ptasiej na wrocławskim Nadodrzu stanie nowy budynek wielorodzinny. Wybuduje go firma Dom Development, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Zbigniewa Maćkowa.
Dom Development to jedna z największych firm deweloperskich w kraju, obecna we Wrocławiu od 2011 roku. W stolicy Dolnego Śląska wybudowała już m.in. osiedla Oaza i Aura.
Teraz spółka szykuje się do kolejnego przedsięwzięcia w naszym mieście, tym razem na Nadodrzu. Zapowiedź inwestycji pojawiła się już na stronie internetowej dewelopera, wraz ze wstępną wizualizacją.
Przedstawiciele Dom Development potwierdzają, że adres planowanej inwestycji to ulica Ptasia 16. Więcej informacji na razie jednak nie zdradzają.
W styczniu będziemy informować o szczegółach inwestycji – wyjaśnia Beata Cioczek, reprezentująca inwestora.
O planowanej budowie w tym miejscu informowaliśmy już w marcu zeszłego roku. Wtedy wydano pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego z częścią usługową. Jako inwestor we wniosku podana była spółka Ptasia 16 Projekt. To spółka Zbigniewa Maćkowa, renomowanego wrocławskiego architekta. 
REKLAMA
Kiedyś mieliśmy takie plany, żeby tam zbudować nasze biuro, ale ostatecznie zmieniliśmy tę decyzję. I teraz już tylko projektujemy obiekt, który tam powstanie – mówił nam Zbigniew Maćków.
Kolejna inwestycja Dom Development w centrum Wrocławia
Przypomnijmy, że ta sama firma szykuje się do innej inwestycji w centrum stolica Dolnego Śląska. Jesienią zeszłego roku Dom Development kupiło bowiem za 26 mln złotych teren po dawnych koszarach policyjnych przy ulicy Księcia Witolda. 
Jakub Zazula
rozstrzygnięciu przetargu na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Księcia Witolda 28 informowaliśmy – jako pierwsi – w połowie października.

Jak tłumaczył nam Radosław Bieliński, dyrektor ds. komunikacji i rzecznik prasowy Dom Development, projekt osiedla przy ul. Księcia Witolda 28 zakłada budowę budynku apartamentowego z lokalami usługowymi i atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej nad rzeką.

– Patio osiedla od strony rzeki Odry będzie się łączyć z planowaną publiczną promenadą. Planowana jest architektura z dużymi przeszkleniami, tarasami wychodzącymi na południową stronę z widokiem na Odrę. Chcemy stworzyć przyjazne miejsce dla nowych mieszkańców inwestycji i okolic, które łączy w sobie aspekt użytkowy i walory estetyczne – wyjaśniał Radosław Bieliński.

Deweloper zamierza wybudować tam około 130 apartamentów z 6 lokalami usługowymi na parterze.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA