DODAJ

Wrocław: Dom na Kurkowej – Dom Development stawia blok w miejscu zburzonej kamienicy na Nadodrzu [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Dom na Kurkowej
Mariusz Bartodziej
2019-06-06 09:47:00
Miasto rozebrało budynek przy ulicy Kurkowej w 2014 roku z racji zniszczeń po wybuchu gazu. W zeszłym roku postanowiło sprzedać teren za przeszło trzy miliony złotych. Zgłosiło się kilkunastu chętnych, a warszawska grupa deweloperska zaoferowała ponadtrzykrotnie więcej. Zrealizuje sześciopiętrowy budynek wielorodzinny z przeszło setką mieszkań i lokalami usługowymi.

Dom Development S.A. poszerzył 5 czerwca swoją ofertę o trzecią inwestycję na wrocławskim Nadodrzu. Po apartamentach Księcia Witolda i Studio Arte przyszła pora na Dom na Kurkowej. Ceny zaczynają się od 7 950 zł/mkw. Budowa ruszy w lipcu, a zakończy się w I kwartale 2021 roku – wtedy też klucze mają trafić do nabywców. Generalnym wykonawcą jest Dom Construction Sp. z o.o. – spółka z grupy Dom Development. Za projekt odpowiada pracownia Gołąbek Daleczko Architekci.

Powstaje kameralna inwestycja odpowiadająca na potrzeby osób lubiących aktywny, miejski styl życia. […] Stały rozwój osiedla Nadodrze sprawia, że Dom na Kurkowej to interesująca propozycja także dla osób zainteresowanych zakupem inwestycyjnym – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes zarządu Dom Development Wrocław Sp. z o.o.

fot. Jakub Zazula

fot. Jakub Zazula


Ponad 100 mieszkań i 40 miejsc parkingowych

Nowy budynek przy ul. Kurkowej 28-32 ma nawiązywać bryłą, formą i wysokością do sąsiednich sześciokondygnacyjnych kamienic. Sam będzie liczył sześć pięter. Znajdzie się w nim 115 mieszkań o metrażach 25,79-68,67 mkw. Są dostępne w układach dwu- i trzypokojowym oraz typu studio. Do większości przynależą tarasy, loggie lub balkony. Na parterze deweloper wydzielił trzy lokale usługowe. Ponadto mieszkańcy mogą liczyć na 40 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.

Architekci Domu na Kurkowej zaproponowali stonowaną kolorystykę elewacji w połączeniu z płytkami kwarcowymi ułożonymi w formie cegieł na niższych piętrach oraz w przestrzeniach międzyokiennych – podkreśla deweloper. – Uwagę przyciągają także stylowe detale, takie jak elegancka, stalowa brama wjazdowa, wejście oraz ocynkowane ścianki działowe balkonów, ze stylizowanym, ażurowym ornamentem.

Materiały inwestora

Blisko 10 milionów za działkę

W miejscu zaplanowanego budynku mieściła się dawniej kamienica. W 2012 roku doszło w niej do wybuchu gazu, przez co obiekt nie nadawał się już do użytku. Po dwóch latach miasto ją zburzyło.

W lutym 2018 roku ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości o powierzchni 1 478 mkw. Oczekiwało przeszło 3 mln zł. Po dwóch miesiącach nastąpiło rozstrzygnięcie. Zgłosiło się kilkunastu chętnych. Spółka z grupy Dom Development zaoferowała niespełna 10 mln zł.

Więcej wizualizacji w galerii.

Nowe mikroapartamenty

Inwestycji mieszkaniowych przybywa na Nadodrzu. W kwietniu informowaliśmy o tym, że Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o. ruszył z przedsprzedażą Zajezdni przy ul. Krętej. Oferuje przede wszystkim kawalerki o powierzchni do blisko 33 mkw. Wszystkich mieszkań będzie niespełna 200. Deweloper zaplanował także lokale usługowe.

materiały inwestora