Wrocław: Kamienica przy Odrze ma się po latach zmienić. Verity ją sprzedałfot. Jakub Zazula

Wrocław: Kamienica przy Odrze ma się po latach zmienić. Verity ją sprzedał

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper zbył po latach nieruchomość położoną przy ulicy Wojciecha Cybulskiego. Planował wydzielić na kilku piętrach dwadzieścia mieszkań. Inwestycję, według nowego projektu, zrealizuje firma z Kobylej Góry.
Spółka Loft Asset Management Sp. z o.o. złożyła 18 grudnia wniosek o pozwolenie na przebudowę i rozbudowę czteropiętrowej kamienicy przy ul. Cybulskiego 20 na Nadodrzu (w pobliżu rzeki) wraz z projektowanym przyłączem wodnym i kanalizacyjnym. Stoi na działce nr 51 o powierzchni 222 mkw. Dokumentację przygotowuje wrocławska pracownia Crarch Sp. z o.o.
UM Wrocławia
To samo biuro przygotowało (w lipcu 2009 roku) projekt dla poprzedniego inwestora, spółki zależnej od Verity Development Sp. z o.o. Deweloper planował wydzielić w pięciokondygnacyjnym budynku (plus antresola) 20 mieszkań o metrażach 32-70 mkw. (archiwalne wizualizacje są dostępne w galerii).
fot. Jakub Zazula

Zabytkowe mosty do remontu

Pobliskie zabytkowemosty Pomorskie przejdą rewitalizację. Zniknie też sieć ciepłownicza. Inwestycja pochłonie niespełna 70 mln zł. O szczegółach pisaliśmy w listopadzie.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora
REKLAMA

Nowe budynki mieszkalne w budowie

Mieszkań na Nadodrzu przybywa. W tym samym miesiącu przedstawialiśmy projekt Kępa Park, realizowany przy ul. Dmowskiego przez ATC Development Sp. z o.o. To sześciopiętrowy budynek wielorodzinny z blisko 150 mieszkaniami o metrażach do 77 mkw. Znajdzie się w nim również niemal 50 mikroapartmentów o powierzchniach sięgających 27 mkw.
materiały inwestora
Za to i2 Development S.A. stawia budynek Śrutowa 10. Parter zajmą dwa lokale usługowe, za to na piętrach deweloper zlokalizuje 25 mieszkań – po pięć na każdej kondygnacji. Metraże 20 z nich (kawalerki) wynoszą 22,01-31,34 mkw., a pozostałych pięciu229,06-245,71 mkw. Można w nich wydzielić po osiem niezależnych jednopokojowych apartamentów. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu.
materiały inwestora
W tym samym miesiącu informowaliśmy, że w pobliżu buduje również inny deweloper. Dom Development S.A. stawia budynek wielorodzinny w miejscu po wyburzonej kamienicy. Oferuje w Domu na Kurkowej ponad 100 lokali mieszkalnych i usługowych.
fot. Jakub Zazula
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA