W zabytkowej kamienicy na Rzeźniczej powstaną biura i powierzchnie handlowe

W zabytkowej kamienicy na Rzeźniczej powstaną biura i powierzchnie handlowe

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Na parterze i w podziemiach punkty handlowe i usługowe, na wyższych piętrach biurach - tak zagospodarowany zostanie odnowiony budynek przy ulicy Rzeźniczej 28-31. Heritage Gates, bo tak ma się teraz nazywać ta kamienica, będzie gotowy w marcu przyszłego roku.

Kamienica przy ulicy Rzeźniczej 28-31 jest wpisana do Rejestru Zabytków Architektury i Budownictwa. Budynek na przełomie XIX i XX wieku zaprojektował niemiecki architekt Karl Grosser, autor m.in. projektów Hotelu Monopol, Banku Rolnego przy skrzyżowaniu ul. Wierzbowej i Teatralnej czy domu towarowego Paul Schottlander u zbiegu Świdnickiej i Ofiar Oświęcimskich.

Verity Development, właściciel zabytkowej kamienicy, odnowił fasadę budynku, wyremontuje również wnętrza wraz z dziedzińcem. Na stronie dewelopera czytamy, że projekt adaptacji i modernizacji historycznej kamienicy zakłada zachowanie niepowtarzalnego architektonicznego stylu, przy jednoczesnym dostosowaniu obiektu do nowoczesnych standardów. Ma być niemal identyczny z tym, który istniał w okresie największej świetności kamienicy.

Całkowita powierzchnia użytkowa budynku to 3357 metrów kwadratowych. Na parterze i w podziemiu do wynajęcia będzie 1120 metrów kwadratowych powierzchni. Mają tam się znaleźć punkty handlowe i usługowe. Natomiast na pierwszym, drugim, trzecim i czwartym piętrze znajdą się biura o łącznej powierzchni 2237 metrów kwadratowych.

Budynek zostanie oddany do użytku w marcu 2012 r.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA