Trwa przebudowa dawnego domu handlowego w Rynku. Będzie piękny!

Trwa przebudowa dawnego domu handlowego w Rynku. Będzie piękny!

Wrocław, WIZUALIZACJE
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Zabytkowy dom handlowy w Rynku właśnie przechodzi metamorfozę. Jej efekty powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym roku. Jeśli będą takie, jak na wizualizacjach, serce Wrocławia zyska kolejną perełkę. W odrestaurowanej kamienicy znajdą się lokale usługowe i biura.
Budynek pod adresem Rynek 49, który zajmuje całą działkę aż do ulicy Igielnejto dawny, wpisany do rejestru zabytków dom handlowy, zaprojektowany w 1901 roku przez braci Ehrlichów dla firmy Trautner. Kamienicę z charakterystycznym, kryształowym globusem w środkowej części fasady, na początku 2007 roku wylicytował w miejskim przetargu – poprzez spółkę Residence Development  za 50 mln złotych Irańczyk Ali Dadressan.
Wkrótce budynek zaprezentuje swoje nowe, odrestaurowane oblicze.
Kamienica Rynek 49 jest w trakcie przebudowy. Zakończenie prac planowane jest na koniec bieżącego roku – tłumaczy Anna Patrzyk-Sperzyńska ze spółki Immobillo Group, odpowiedzialnej za komercjalizację inwestycji.
W podziemiu, na parterze i pierwszym piętrze powstaną lokale usługowe, do aranżacji przez przyszłego najemcę, a na piętrach od drugiego do piątego planowane są powierzchnie biurowe w formie open space.
Projekt zakład adaptację poddaszy nieużytkowych dla pełnowartościowych funkcji biurowych – zapowiada inwestor.
Łączna powierzchnia użytkowa po przebudowie wyniesie 3 145 metrów kwadratowych, a powierzchnia najmu  2 410 metrów kwadratowych.
Za projekt przebudowy odpowiada Panda Studio. Elewacja od strony Rynku zostanie wykonana z piaskowca, od ulicy Igielnej – z cegły klinkierowej, od dziedzińca – z cegły szkliwionej, a od strony posesji Rynek 48 – z cegły szkliwionej i tynku.
W holu, prowadzącym z Rynku na dziedziniec, zachowane zostaną elementy starej ceramiki na posadzce. Z kolei w przejściu od ulicy Igielnej na dziedziniec inwestor pozostawi elementy starej ceramiki na ścianach.

Na klatce schodowej od strony Rynku zachowane zostaną oryginalne, drewniane stopnie i balustrady, które przejdą renowację. Od strony ulicy Igielnej powstanie nowa, żelbetowa klatka schodowa, ze stopniami z kamienia. Przy każdej z klatek znajdzie się winda.

Inne inwestycje irańskiego biznesmena

Inna spółka należąca do irańskiego biznesmena, Dreamriver Development, buduje aktualnie we Wrocławiu biurowiec Rzeźnicza 16. Wcześniej Ali Dadressan wyremontował już m.in. Pasaż Pokoyhof przy ul. Św. Antoniego, budynek Heritage Gates przy ulicy Rzeźniczej czy kamienicę przy ulicy Marcinkowskiego.

Fundusz inwestycyjny Verity Development rozpoczął także budowę apartamentowca Verity UpTown przy ulicy Drobnera, która jednak wciąż nie została zakończona. W planach jest też inwestycja Trinity Residence przy ulicy Hlonda. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA