Wrocław: Zawisła wiecha na rewitalizowanym zabytkowym szpitalu przy ulicy Pułaskiego źródło: materiały inwestora

Wrocław: Zawisła wiecha na rewitalizowanym zabytkowym szpitalu przy ulicy Pułaskiego

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
REKLAMA
Przy ul. Pułaskiego 2-6 we Wrocławiu trwa rewitalizacja i przebudowa zabytkowego kompleksu dawnego szpitala i zespołu klasztornego Ojców Bonifratrów. Kilkanaście dni temu zawisła tam wiecha.

W zabytkowych obiektach powstaje dom opieki Orpea Polska Sp. z o.o. – Rezydencja Święta Jadwiga. Pierwsi rezydenci w niej wiosną 2022 r. 
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Rezydencja Święta Jadwiga (na terenie zabytkowego zespołu klasztornego Bonifratrów) to ośrodek w standardzie premium o powierzchni użytkowej około 5,9 tys. mkw. (całkowitej ponad 7,1 tys. mkw.) Znajdzie się w nim 128 miejsc w jedno- i dwuosobowych pokojach. 
Materiały inwestora
Pensjonariusze będą mieli do dyspozycji m.in. Centrum Alzheimera, pokoje dla podopiecznych w stanie apalicznym oraz rozmaite sale (rehabilitacyjna, terapii zajęciowej oraz, na każdym piętrze, pobytu dziennego i spotkań z rodziną). Skorzystają też z kaplicy, biblioteki, gabinetu kosmetycznego, kuchni z restauracją, pomieszczenia z hydroteapią oraz tarasu widokowego.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Rezydencja Święta Jadwiga będzie drugim domem opieki Grupy ORPEA Polska we Wrocławiu. To miejsce, gdzie zamieszkają osoby starsze, które ze względu na wiek lub stan zdrowia wymagają troskliwej całodobowej opieki, aktywizacji i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Zapewnimy mieszkańcom najwyższe standardy, zarówno pod względem infrastruktury, jak również pielęgnacji i opieki, opierając się na rozwiązaniach i ponad 30-letnim doświadczeniu Grupy ORPEA na świecie. Personel pielęgniarsko-opiekuńczy oraz zespół terapeutów zadba o komfort życia seniorów, a także bogaty program wydarzeń kulturalnych i rodzinnych – mówi Beata Leszczyńska, prezeska ORPEA Polska.

W ramach inwestycji zrealizowana zostanie przebudowa i rozbudowa części zespołu poszpitalnego, w tym części konwentowej, zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Traugutta. Składa się on z dwóch budynków, zbudowanych w stylu klasycystycznym w połowie XIX w., usytuowanych równolegle do ul. Pułaskiego. Historyczna forma ma zostać zachowana z dbałością o odtworzenie detalu, stolarki i niewielką ingerencją w postaci nowych elementów.
REKLAMA
Materiały inwestora
Zostały wykonane szczegółowe badania architektoniczne i konserwatorskie, dzięki którym elewacja dwóch budynków zostanie odrestaurowana tak, by nadać im pierwotny charakter. 
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Generalnym wykonawca inwestycji jest firma HOCHTIEF Polska S.A. z Warszawy. Zakres prac obejmuje wykonanie "pod klucz". Obiekt zostanie oddany do użytku wiosną 2022 roku.
Zawieszenie wiechy to zamknięcie ważnego etapu budowy domu opieki Święta Jadwiga i cieszę się, że wspólnie możemy świętować ten moment. Jest to kolejna istotna inwestycja w obszarze długoterminowej opieki i ochrony zdrowia, na którą czekają przyszli mieszkańcy. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i ciężką pracę podczas realizacji tego projektu. Przed nami kolejny etap prac, do którego przystępujemy z pełną motywacją – mówi Tadeusz Blecha, prezes HOCHTIEF Polska.
Projekt przygotowała pracownia Mazur Arquitectos&Ingenieros Asociados Sp. z o.o. z Mirkowa.
Kolejne ośrodki w planach?

To będzie drugi obiekt tego typu we Wrocławiu należący do grupy Orpea. W styczniu 2018 roku zakupiła centrum Angel Care (obecnie Rezydencja na ul. Dyrekcyjnej), zamieszkałe przez 120 osób. Planuje je powiększyć o 100 łóżek. Firma nie wyklucza dalszej ekspansji we Wrocławiu.

– Widzimy duży potencjał miasta w obszarze opieki dla seniorów, jednak w najbliższej perspektywie skupiamy się na tych dwóch inwestycjach – mówiła Beata Leszczyńska.

Dodaje, że ich strategia opiera się na budowie domów opieki oraz klinik w największych polskich miejscowościach, dlatego Wrocław był oczywistym wyborem.

– Dodatkowo, wybieramy miejsca dobrze zlokalizowane i skomunikowane – chcemy, by nasi seniorzy mieszkali blisko infrastruktury miejskiej oraz instytucji kultury, czyli pozostawali w centrum tętniącego życiem miasta – stwierdzała prezes zarządu Orpea Polska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA