Na Oławskiej zabytkowe budynki zmieniają się w nowoczesne biurowce

Na Oławskiej zabytkowe budynki zmieniają się w nowoczesne biurowce

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
Quantum Oławska
adresWrocław, Oławska 11
inwestorFIG Grupa
REKLAMA

Tuż obok siebie, przy zbiegu ulicy Oławskiej z Łaciarską powstają dwa nowoczesne biurowce. Jeden jest już prawie gotowy, przebudowa drugiego właśnie rusza. Kiedyś mieściły się tam zabytkowe domy handlowe, wzniesione na początku ubiegłego wieku.

Na początku czerwcu przy na skrzyżowaniu Oławskiej z Łaciarską ruszyła przebudowa i rozbudowa zabytkowego domu handlowego z 1905 roku. To dzieło architekta Alvina Wedemanna - oryginalnie utrzymane było w stylu secesyjnym. Budynek został częściowo zniszczony podczas II wojny światowej, a w latach sześćdziesiątych, w wyniku decyzji ówczesnych władz, kompleks całkowicie przebudowano.

Istniejące obecnie dwa budynki scalone zostaną w jeden obiekt. W swojej nowej odsłonie, budynek będzie posiadał sześć kondygnacji oraz piwnicę. Piwnica zarezerwowana jest dla klubu jazzowego. Czwarte piętro z kolei stanie się siedzibą centrum medycyny estetycznej.

Na piętrach od pierwszego do trzeciego i na piątym powstaną nowoczesne biura o łącznej powierzchni ponad 2700 mkw. Natomiast parter o łącznej powierzchni 741,21mkw. inwestor planuje przeznaczyć pod powierzchnie handlowo - usługowe.

Prawie gotowy jest już, położony naprzeciwko, budynek biurowo-usługowy ''Quantum Oławska'' - przebudowa obiektu ruszyła w 2011 roku, a inwestycja ma skończyć się pod koniec bieżącego roku. 


Dawny dom handlowy C&A przy Oławskiej, gdzie teraz będą biura, został wzniesiony w 1931 roku według projektu architekta i artysty Seppa Kaisera, który zaprojektował również około dwudziestu innych gmachów dla firmy C&A w Europie. Gmach ten był jednym z trzech modernistycznych domów handlowych we Wrocławiu obok Renomy i Kameleona.

Po 1945 roku budynek przejął Skarb Państwa. W 1948 roku urządzono tu delegaturę ''Czytelnika'' i drukarnię dziełowo-gazetową. W 1949 roku ukończono generalny remont budynku i zainstalowano maszyny introligatorskie. Gmach byłego domu handlowego stał się siedzibą Wrocławskiej Drukarni Dziełowej, a następnie Wrocławskich Zakładów Graficznych.

W ''Quantum Oławska'' powierzchnie na parterze i 1 piętrze (połączone schodami ruchomymi) będą wykorzystywane jako powierzchnie handlowe. Kondygnacje druga, trzecia i czwarta zostały przeznaczone na biura.

Do wynajęcia jest jeszcze część kondygnacji podziemnej o powierzchni około 640 mkw. z przeznaczeniem na lokal usługowy - np. klub muzyczny. Wejście do lokalu usługowego, a także wejście do części biurowej będzie zlokalizowane od strony ul. Łaciarskiej. Od ul. Oławskiej dostaniemy się z kolei do części handlowej budynku.

REKLAMA
Autor: Tomek Matejuk

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Quantum Oławska

Quantum Oławska

Dostępna powierzchnia: 1621 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 11.50
 • minimalny okres najmu (w latach): 2
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/0.00
 • klimatyzacja
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit