I2 Development postawi biurowiec przy Grabiszyńskiej

I2 Development postawi biurowiec przy Grabiszyńskiej

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Jeden z czołowych wrocławskich deweloperów – firma i2 Development  szykuje się do kolejnego projektu biurowego w stolicy Dolnego Śląska. W trakcie rozpatrywania jest wniosek o pozwolenie na budowę obiektu biurowo-usługowego przy ulicy Grabiszyńskiej 231.
Inwestorem jest Wre Projekt Grabiszyńska 231, czyli spółka celowa powołana przez i2 Development. Za projekt odpowiada architekt Maciej Maciejewski.
REKLAMA
Inwestor na razie nie udziela informacji na temat planowanego przedsięwzięcia. Wiadomo tylko, że biurowiec, który powstanie na działce między wiaduktem kolejowym a stacją benzynową Orlenu, będzie miał kubaturę 24 146 metrów sześciennych.
Naprzeciwko będą mieszkania

Niemal vis-a-vis tej inwestycji, na części terenu dawnej zajezdni autobusowej, powstanie z kolei budynek mieszkalny, który postawi Vantage Development.

W budynku przy ulicy Grabiszyńskiej 180 znajdzie się 138 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Wszystkie mieszkania wyposażone będą w balkony, tarasy lub ogródki, natomiast na ostatniej kondygnacji lokale posiadać będą także antresole. Na poziomie -1 powstanie garaż dla mieszkańców. Inwestycja wyposażona zostanie również w komórki lokatorskie, plac zabaw oraz rowerownię. Uzupełnieniem oferty mieszkaniowej inwestycji będą lokale usługowe na parterze oraz powierzchnie biurowe mieszące się na I i II piętrze – wyjaśnia Henryk Wojciechowski z Vantage Development.i2 Development stawia na biurowce

Inwestycja przy ulicy Grabiszyńskiej to kolejne przedsięwzięcie biurowe, które planuje we Wrocławiu i2 Development. 

Jak już donosiliśmy, deweloper szykuje się także do budowy nowego obiektu przy zbiegu ul. Powstańców Śląskich i Wielkiej – obecnie stoi tam przedwojenna kamienica, w której niegdyś mieścił się powiatowy urząd pracy.

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami inwestora, w tym miejscu ma powstać 15-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni użytkowej ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych. W nowym biurowcu planowany jest także podziemny parking. 

Za projekt odpowiedzialne jest biuro Chamielec Architekci, a generalnym wykonawcą będzie spółka KPB, wchodząca w skład grupy kapitałowej i2 Development.Aktualnie deweloper realizuje we Wrocławiu trzy inwestycje biurowe – Nowy Alexanderhaus i The Place w ramach Bulwaru Staromiejskiego oraz Twelve przy ulicy Oławskiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA