DODAJ

Wrocław: I2 Development chce ponownie inwestować na Grabiszynie

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: I2 Development chce
Mariusz Bartodziej
2018-05-17 08:25:53
Wrocławski deweloper wprowadził w marcu do sprzedaży prawie 100 mieszkań w ramach Ogrodów Grabiszyńskich. Zapłacił za teren niemal 31 milionów złotych. Teraz planuje przejąć kolejną nieruchomość w tej części miasta.

I2 Development S.A. zawarł 15 maja przedwstępną umowę nabycia prawa własności zabudowanej nieruchomości na Grabiszynie, w odległości 2,5 km od Rynku. Wyda na nią 6,9 mln zł netto. Do tej kwoty doliczy 682 tys. zł za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności terenu.

Do finalnej transakcji ma dojść do 30 października 2019 roku. Wcześniej sprzedający musi spełnić kilka warunków, m.in. uzyskać decyzję pozwalającą spłacić wspomnianą dodatkową kwotę jednorazowo zamiast w ratach, zgodę na wykreślenie hipoteki przymusowej z księgi wieczystej, a także rozwiązać wszystkie umowy najmu.

Deweloper chce zrealizować budynek mieszkalno-usługowy, w którym znajdzie się około 280 lokali. Termin rozpoczęcia budowy i wprowadzenia inwestycji do sprzedaży wyznaczył wstępnie na IV kwartał 2019 roku.

Blisko 100 lokali na Grabiszynie już w sprzedaży

I2 Development realizuje już w tej części miasta jedno osiedle, o którym pisaliśmy w marcu.

W Ogrodach Grabiszyńskich, przy skrzyżowaniu ulicy Grabiszyńskiej i alei Hallera, znajdzie się 87 mieszkań. Będą dostępne w metrażach od 42 do 113 mkw. W siedmiokondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym powstaną również 2 lokale użytkowe.


Zapłacił za nią 30 mln 750 tys. zł brutto. Docelowo planuje budowę dwóch budynków mieszkalno-usługowych z 400 lokalami.

mat. inwestora/i2 Development


mat. inwestora/i2 Development