[Wrocław] I2 Development wyburzy obiekty na Przedmieściu Świdnickimźródło: Investphoto.pl

[Wrocław] I2 Development wyburzy obiekty na Przedmieściu Świdnickim

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski inwestor już planuje rozbiórkę nieruchomości u zbiegu ulic Piłsudskiego i Stawowej. W ich miejsce chce zrealizować kolejną inwestycję.
Deweloper złożył 29 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku usługowo-mieszkalnego wraz z rozbiórką obiektów istniejących na działkach nr 73/10 oraz 102/3 o łącznej powierzchni ponad 500 mkw. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Chamielec Architekci Sp. z o.o.
To prawdopodobnie część większej inwestycji w tym rejonie, o czym pisaliśmy w grudniu.
Spółka zależna od inwestora zawarła 20 grudnia przedwstępną umowę kupna zabudowanej działki numer 73/10, przy Stawowej 21. Za teren o powierzchni 93 mkw. zapłaci 2 048 460 zł, najpóźniej w dniu zawarcia porozumienia, czyli do 31 maja 2018 roku.
Nieruchomość graniczy z działkami położonymi we Wrocławiu przy ulicy Piłsudskiego, stanowiącymi własność spółki pośrednio zależnej od emitenta. Jej nabycie pozwoli na zwiększenie planowanej inwestycji na przedmiotowych działkach – czytamy w raporcie giełdowym.
UM Wrocławia
Wówczas złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku usługowo-mieszkalnego z parkingiem podziemnym na działce nr 102/4, o powierzchni ponad 1500 mkw. To nieruchomość nieopodal zbiegu z ulicą Piłsudskiego, przylegająca do wyremontowanych przez i2 Development kamienic przy ulicy Piłsudskiego 89 i 91, a także do pawilonów usługowych i niewielkiego, zielonego skweru. Deweloper wciąż czeka na decyzję.
Pierwszy raz próbował uzyskać zgodę na budowę budynku usługowo-mieszkalnego o kubaturze powyżej 21 tys. metrów sześciennych we wrześniu 2016 roku. 24 stycznia otrzymał negatywną odpowiedź.
Investphoto.pl

I2 ma też działkę przy Piłsudskiego

Do i2 Development należy także działka przy ulicy Piłsudskiego – od Zaułka Wolskiego aż do kamienic przy zbiegu z ulicą Stawową.
Zgodnie z informacją z raportu giełdowego spółki, w dwóch budynkach powstanie tam łącznie 4 566 mkw. powierzchni53 mieszkania i 80 lokali usługowych (w tym 72 lokale usługowe z możliwością aranżacji lokali mieszkalnych).
fot. alsen strasse 67

400 lokali na Grabiszynie

Gmina Wrocław zrezygnowała z przysługującego jej prawa pierwokupu (działek – przyp. red.) – czytamy w opublikowanym raporcie.
Strony mają podpisać porozumienie do 31 stycznia 2018 roku.
Zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi do 21 dni od dnia upływu terminu do wykonania przez Gminę Wrocław przysługującego jej prawa pierwokupu lub dnia złożenia oświadczenia o rezygnacji z wykonania tego prawa – informował deweloper.
UM Wrocławia
Firma zawarła 31 października przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego terenu zlokalizowanego na Grabiszynie. Deweloper zapłaci za nią 30 mln 750 tys. zł brutto.
W ramach ceny sprzedaży, sprzedający przeniesie na kupującego także autorskie prawa majątkowe do projektu budowlanego oraz dokumentacji budowlanej związanej z inwestycją realizowaną na nieruchomości – czytamy w raporcie giełdowym dewelopera.
I2 Development planuje budowę dwóch budynków mieszkalno-usługowych, w których znajdzie się około 400 lokali do sprzedaży.
Strony postanowiły, że umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości zostanie zawarta pod warunkiem, że Prezydent Wrocławia nie wykona przysługującego Gminie Wrocław prawa pierwokupu w stosunku do nieruchomości, nie później jednak niż 31.12.2017 roku – komunikował deweloper.
Rozpoczęcie prac i wprowadzenie inwestycji do sprzedaży planowane jest na I kwartał 2018 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA