DODAJ

Wrocław: Unirest przebuduje kamienicę w centrum na hotel. Wcześniej był w niej bank

Hotele / Wrocław
Wrocław: Unirest przebuduje kamienicę
Mariusz Bartodziej
2019-02-06 12:02:51
Warszawska firma ma w swoim portfolio obiekty m.in. w stolicy, Gdańsku i Oświęciumiu. Przygotowuje się do rozszerzenia oferty o Wrocław. Hotel ma powstać w dawnym budynku Niemieckiego Zakładu Kredytowego na Przedmieściu Świdnickim, gdzie jeszcze w 2017 roku znajdował się oddział Getin Banku.

Unirest Sp. z o.o. Sp. k. złożył 25 października ubiegłego roku wniosek o pozwolenie na remont budynku usługowego przy ulicy Kościuszki 14 oraz jego przebudowę na hotel. Inwestycja obejmuje działki nr 37/20 i 37/32, o łącznej powierzchni 1496 mkw. Za projekt odpowiada pracownia Sao Investments Sp. z o.o.

Unirest nie udziela odpowiedzi na nasze pytania. Informuje tylko, że liczba pokoi pozostaje do ustalenia, a otwarcie obiektu ma nastąpić w 2020 roku. W swoim portfolio ma m.in. dwa hotele Hampton by Hilton: w Gdańsku i Oświęcimiu.

W kamienicy z oficynami przy ul. Kościuszki 14 mieścił się dawniej Niemiecki Zakład Kredytowy. Ponadto swój oddział miał w niej Getin Bank. Zrezygnował z najmu w 2017 roku z powodu przeniesienia. Od 1995 roku budynek znajduje się w rejestrze zabytków.

fot. Jakub Zazula


Nowe życie najstarszej kamienicy przy Piłsudskiego

Nowa funkcja czeka jeszcze inną pobliską kamienicę – najstarszą przy ul. Piłsudskiego. Sprzedać chce ją Teatr Muzyczny Capitol, jednak nie pierwszego przetargu nikt nie przystąpił. W planach jest już drugie postępowanie. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.

fot. Mariusz Bartodziej