Wrocław: I2 Development planuje na Grabiszynie jeszcze większe osiedleźródło: UM Wrocławia

Wrocław: I2 Development planuje na Grabiszynie jeszcze większe osiedle

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper zamierza od maja nabyć za ponad 7 mln zł netto nieruchomość pod blisko 300 lokali. Teraz chce dokupić za prawie 4 mln zł jeszcze sąsiedni teren. Obie transakcje chce sfinalizować w przyszłym roku. W tym wprowadził już do sprzedaży Ogrody Grabiszyńskie.
I2 Development S.A. zawarł 12 grudnia przedwstępną umowę zakupu prawa użytkowania wieczystego działki o powierzchni około 2,2 tys. mkw., znajdującej się na Grabiszynie. Ma powstać z podziału istniejącej nieruchomości.
Strony mają sfinalizować transakcję wartą 3 mln 690 tys. zł brutto do 31 października 2019 roku. Wcześniej sprzedający musi uzyskać ostateczną zgodę na podział terenu oraz pozwolenie od właścicieli sąsiedniej nieruchomości na wykonanie przyłącza cieplnego do ciepłociągu. Jest to spowodowane jego przebudową i zmianą przebiegu.

Powstanie nawet ponad 300 lokali?

I2 Development zamierza też kupić jedną z sąsiednich nieruchomości, w odległości 2,5 km od Rynku. W maju donosiliśmy o podpisaniu przez niego przedwstępnej umowy wartej 6,9 mln zł netto. Do tej kwoty doliczy 682 tys. zł za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności terenu.
Do finalnej transakcji ma dojść do 30 października 2019 roku. Wcześniej sprzedający musi spełnić kilka warunków, m.in. uzyskać decyzję pozwalającą spłacić wspomnianą dodatkową kwotę jednorazowo zamiast w ratach, zgodę na wykreślenie hipoteki przymusowej z księgi wieczystej, a także rozwiązać wszystkie umowy najmu.
Deweloper chce zrealizować budynek mieszkalno-usługowy, w którym znajdzie się około 280 lokali. Termin rozpoczęcia budowy i wprowadzenia inwestycji do sprzedaży wyznaczył wstępnie na IV kwartał 2019 roku. Osiedle będzie większe, jeśli i2 Development zdoła dokupić wspomnianą działkę o pow. około 2,2 tys. mkw.
REKLAMA

Blisko 100 lokali na Grabiszynie już w sprzedaży

I2 Development realizuje już w tej części miasta jedno osiedle, o którym pisaliśmy w marcu.
W Ogrodach Grabiszyńskich, przy skrzyżowaniu ulicy Grabiszyńskiej i alei Hallera, znajdzie się 87 mieszkań. Będą dostępne w metrażach od 42 do 113 mkw. W siedmiokondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym powstaną również 2 lokale użytkowe.
Deweloper sfinalizował zakup tej nieruchomości w styczniu ubiegłego roku. Zapłacił za nią 30 mln 750 tys. zł brutto. Docelowo planuje budowę dwóch budynków mieszkalno-usługowych z 400 lokalami.
mat. inwestora/i2 Development

Zmiany w Parku Grabiszyńskim

Mieszkańcy mogą spodziewać się nie tylko nowych mieszkań, ale i zmian w parku Grabiszyńskim. Poprzedzą je konsultacje. Omówienie części z wydzielonych stref miało już miejsce. O szczegółach pisaliśmy w listopadzie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA