Wrocław: I2 Development zamierza wejść na Gaj. Szykuje kilkanaście milionów złotych na działkęźródło: UM Wrocławia

Wrocław: I2 Development zamierza wejść na Gaj. Szykuje kilkanaście milionów złotych na działkę

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper inwestuje przede wszystkim w centralnej części miasta, jednak zrealizował już pojedyncze przedsięwzięcia także na południowych osiedlach. Dołączyć ma do nich Gaj. Wartość nieruchomości wynosi niemal 13 milionów złotych netto.
I2 Development S.A. zawarł 16 maja przedwstępną umowę nabycia prawa własności zabudowanej nieruchomości znajdującej się na Gaju. Do sfinalizowania transakcji dojdzie do 15 sierpnia 2019 roku – pod kilkoma warunkami. Sprzedający musi wpierw m.in. uzyskać decyzję pozwalającą opłacić koszt przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności jednorazowo zamiast w ratach oraz zgodę na wykreślenie hipotek przymusowych z księgi wieczystej.
Deweloper zapłaci za nieruchomość 12,7 mln zł netto. Wybuduje na niej budynek mieszkalno-usługowy z około 220 lokalami. Rozpocząć budowę i wprowadzić inwestycję do sprzedaży planuje wstępnie w III kwartale 2019 roku.
Przedwstępną umowę na podobnych warunkach i2 Development zawarł w kwestii terenu na Grabiszynie, o czym informowaliśmy w tym tygodniu.

Nowe mieszkania, biura i park

REKLAMA
Na Gaju stale przybywa inwestycji. Republika Wnętrz buduje przy ul. Brzoskwiniowej/Żegiestowskiej osiedle MicroKlimat, które początkowo miał zrealizować Inkom S.A. Złoży się na nie prawie 300 mieszkań i mikroapartamentów. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.
materiały inwestora
Przy al. Armii Krajowej, pomiędzy ul. Bardzką i Ziębicką, ma stanąć natomiast budynek biurowo-usługowy, o czym informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.
Mieszkańcy Gaju doczekają się też nowego parku. Powstanie w rejonie ul. Kłodzkiej. Pierwszy przetarg na jego realizację nie przyniósł rozstrzygnięcia, o czym pisaliśmy w kwietniu. Trwa drugie postępowanie, a Zarząd Inwestycji Miejskich analizuje złożone oferty.
fot.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA