DODAJ

Wrocław: Setki mieszkań na Gaju. Incepti Development chce budować obok Republiki Wnętrz

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Setki mieszkań na
Mariusz Bartodziej
2018-05-25 12:52:53
Nowe osiedle ma powstać pomiędzy ulicami Brzoskwiniową a Żegiestowską, w sąsiedztwie hal i klubu fitness. Republika Wnętrz realizuje obok prawie 300 mieszkań i mikroapartamentów. 

Spółka Incepti Sp. z o.o. Gaj Sp. k., zależna od Incepti Development S.A., złożyła 2 maja wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Żegiestowskiej 5-11 budynku wielorodzinnego z lokalami usługowymi w parterze oraz dwupoziomowym parkingiem podziemnym. Projekt przygotowała Agnieszka Dykiel z pracowni Da Design.

Inwestycja ma powstać na działkach nr 23/2, 23/6, 23/7, 23/11, 23/12 oraz 23/13. Ich łączna powierzchnia wynosi ponad 7,7 tys. mkw. Znajdują się na nich m.in. hale i klub fitness. Osiedle stanie obok niego.

UM Wrocławia


Deweloper złożył w połowie kwietnia również wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla planowanego przedsięwzięcia. Na razie nie udziela informacji na jego temat. W swojej dotychczasowej ofercie ma m.in. osiedla Nowy Oporów (inwestycja obejmująca 100 mieszkań) i Kaszmirowe (60).

Miał stanąć biurowiec

Na dwóch ze wspomnianych działek, tych oznaczonych numerami 23/2 oraz 23/3, miał stanąć biurowiec, o którym pisaliśmy w sierpniu ubiegłego roku.

Firma Software House złożyła wniosek o budowę obiektu o kubaturze 38 tys. metrów sześciennych we wrześniu 2016 roku. W kolejnych miesiącach uzupełniała braki formalne i dokumentację, jednak w sierpniu dostała odmowną decyzję.

Duża inwestycja po sąsiedzku

Na sąsiedniej działce oznaczonej numerem 23/10 inwestycję prowadzi Republika Wnętrz. W budynku znajdą się zarówno mieszkania, jak i lokale inwestycyjne. MicroKlimat ma być gotowy za niespełna dwa lata. O szczegółach przedsięwzięcia pisaliśmy w styczniu.

materiały inwestora


Więcej zmian na osiedlu

To nie jedyne zmiany, jakie czekają Gaj. I2 Development S.A. planuje swoją pierwszą inwestycję na tym osiedlu. Za działkę pod budowę kilkuset mieszkań ma zapłacić kilkanaście milionów złotych, o czym informowaliśmy w maju.

Mieszkańcy doczekają się za to parku w rejonie ulicy Kłodzkiej. Zarząd Inwestycji Miejskich wybrał już wykonawcę pierwszego etapu prac. Podczas czerwcowego osiedlowego festynu będzie możliwość konsultacji projektu i zgłaszania uwag. O szczegółach inwestycji pisaliśmy w tym tygodniu.

fot.