Wrocław: Garaży nad Oławą już nie ma. W ich miejsce ma powstać blok z usługamifot. Jakub Zazula

Wrocław: Garaży nad Oławą już nie ma. W ich miejsce ma powstać blok z usługami

REKLAMA
Wrocławski deweloper Olavia Park zagospodaruje pod mieszkania teren przy ulicy Szybkiej o powierzchni przekraczającej tysiąc metrów kwadratowych. Pozbył się już istniejących obiektów.
Olavia Park Sp. z o.o. złożyła 30 grudnia wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Szybkiej na Przedmieściu Oławskim (obok Szybkiej 7) budynku wielorodzinnego z lokalami usługowymi i garażem podziemnym. Powstanie na działkach nr 29/2 oraz 30/4, o łącznej powierzchni 1 051 mkw. Projekt przygotowuje Pracownia Projektowa Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. z Wrocławia.
Deweloper przygotowuje inwestycję w sąsiedztwie rzeki Oława co najmniej od 2017 roku. W czerwcu i wrześniu dostał pozwolenia na rozbiórkę garaży o kubaturze w sumie 4 934 metrów sześciennych. Z początkiem 2018 roku już ich nie było.
Zdjęcia są dostępne w galerii
UM Wrocławia

Setki mieszkań w budowie i w planach

W pobliżu już powstaje jedna inwestycja mieszkaniowa. Angel Poland Group realizuje przy zbiegu ul. Walońskiej i TrauguttaAngel City Wrocław. Budynek będzie miał zróżnicowaną wysokość, od sześciu do dziewięciu pięter. Pomieści prawie 400 mieszkań na piętrach i niemal 2 tys. mkw. powierzchni usługowej na parterze. O szczegółach pisaliśmy w grudniu 2018 roku.
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
Przy ul. Traugutta jest przygotowywany jeszcze przynajmniej jeden projekt. W sierpniu zeszłego roku donosiliśmy, że Okre Development Sp. z o.o. wylicytował część zabytkowego szpitala. Choć cena wywoławcza wynosiła 8 mln zł, to musiał zaoferować ponadtrzykrotnie więcej – przeszło 27 mln zł.
fot. Jakub Zazula
Deweloperzy zamierzają budować też po drugiej stronie Oławy. Spółka Petunia Sp. z o.o. chce zrealizować przy ul. Rakowieckiej, gdzie dawniej mieścił się m.in. lunapark, osiedle wielorodzinne obejmujące ponad 400 mieszkań i przeszło 430 miejsc parkingowych. Część budynków miałyby stanowić wille miejskie. O szczegółach pisaliśmy miesiąc temu.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA