Pod Wrocławiem powstanie największe centrum handlowe w Polsce

Pod Wrocławiem powstanie największe centrum handlowe w Polsce

Wrocław, WIZUALIZACJE
REKLAMA

Niemal dwa razy większa powierzchnia handlowa, około 200 sklepów różnych branż, rozbudowana część restauracyjna czy kino - to wszystko już w 2014 roku ma być dostępne dla mieszkańców Wrocławia i całego regionu w największym w Polsce centrum handlowym. Rozbudowa parku handlowego na Bielanach Wrocławskich pełną parą ruszy wiosną przyszłego roku, a w jej ramach przebudowana zostanie też ulica Czekoladowa.

Przedstawiciele inwestora, czyli Inter IKEA Centre Group Poland tłumaczą, że cały projekt rozbudowy i modernizacji bielańskiego centrum handlowego jest połączeniem wartości i symboli kojarzonych nie tylko ze Skandynawią, ale także z Wrocławiem.

- Ta inwestycja ma dla nas ogromne znaczenie, przygotowywaliśmy się do niej od dłuższego czasu. Po jej zakończeniu Park Handlowy Bielany będzie miał niemal trzy razy więcej najemców i niemal 150 tys. mkw. powierzchni handlowej. Stanie się największym centrum handlowym w Polsce, a naszym klientom będziemy mogli zaproponować bogatą ofertę handlową i rozrywkową – wyjaśnia Mikael Andresson, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland.

Trwa już budowa nowego sklepu IKEA na terenie za marketem OBI. Dotychczasowy budynek tej szwedzkiej sieci zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie nowa część parku handlowego. Istniejąca część centrum handlowego zostanie przebudowana i połączona z nową w jednolitą całość, z zupełnie inną fasadą oraz aranżacją wnętrz.

Powiększony i rozbudowany park handlowy zajmie 170 tys. mkw. powierzchni całkowitej, a nowa galeria będzie miała trzy kondygnacje: dwa poziomy handlowe oraz parking podziemny. Koncepcję przygotowali architekci z londyńskiego biura projektowego BPD.

W rozbudowanym Parku Handlowym Bielany zaprojektowano m.in. nowy, duży foodcourt z restauracjami i kawiarniami, a także nowoczesne kino z ośmioma salami projekcyjnymi, którego operatorem będzie Helios. Pojawią się strefy spotkań skierowane do różnych grup. Nie zabraknie też przestrzeni do organizacji eventów – od warsztatów i zabaw, po wystawy, koncerty i prezentacje.

Choć trwają już prace przy modernizacji wewnętrznych dróg dojazdowych, przebudowa obiektu rozpocznie się na dobre w momencie przeprowadzki sklepu IKEA do budowanego właśnie nowego budynku. Według planów nastąpi to na wiosnę 2013 roku. Po wyburzeniu dotychczasowego sklepu inwestor przystąpi do budowy nowej części centrum handlowego oraz do przebudowy istniejącego centrum.

W następnej kolejności przeprowadzona zostanie przebudowa ulicy Czekoladowej na odcinku pomiędzy rondem przy Parku Handlowym Auchan Bielany i sygnalizacją świetlną przy Macro Cash & Carry. Projekt zakłada budowę dwóch dodatkowych pasów jezdnych pod wiaduktem, ścieżki rowerowej i przejścia dla pieszych. Zostaną też zmodernizowane parkingi.

- Planujemy, że pierwsze zakupy w nowym, większym centrum handlowym klienci będą mogli zrobić w 2014 roku - mówi Mikael Andresson.

Koszt budowy nowego Parku Handlowego Bielany ma wynieść 205 mln złotych.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA