Remont ekskluzywnej kamienicy na finiszu - w sieprniu wprowadzą się tam najemcy

Remont ekskluzywnej kamienicy na finiszu - w sieprniu wprowadzą się tam najemcy

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Dobiega końca rewitalizacja budynku przy ulicy Rzeźniczej - w zabytkowej kamienicy tuż obok Rynku powstaną biura i powierzchnie handlowe. Ruszył już wynajem pomieszczeń. Pierwsi najemcy wprowadzą się tam na początku sierpnia.

Jedna z najpiękniejszych wrocławskich kamienic została odnowiona i przekształcona w obiekt z przeznaczeniem na biura oraz powierzchnie handlowe. Zrewitalizowano fasadę budynku, a wnętrza wraz z dziedzińcem zostały całkowicie wyremontowane i zaadaptowane do nowego planu funkcjonalnego.

Projekt adaptacji przestrzeni jest niemal identyczny z tym, który istniał w okresie największej świetności kamienicy. Budynek przy ulicy Rzeźniczej 28-31 powstał w 1900 roku według projektu znanego architekta Karla Grossera. Wpisany do Rejestru Zabytków Architektury i Budownictwa, stanowi ważną pozycję reprezentującą architekturę neorenesansową.


Na wynajem przeznaczono 3200 metrów kwadratowych powierzchni. Na poziomie -1 i parterze powstaną punkty handlowo-usługowe (łącznie ponad tysiąc mkw.), a na piętrach od pierwszego do czwartego znajdą się biura o łącznej powierzchni prawie 2,2 tysiąca metrów kwadratowych. Pomieszczenia będą dostępne dla najemców od 1 sierpnia 2012 roku.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA