Hotel Grand wreszcie odzyska blask. Inwestor ma już pozwolenie na budowęźródło: mat. inwestora

Hotel Grand wreszcie odzyska blask. Inwestor ma już pozwolenie na budowę

Wrocław
Tomasz  Matejuk
Tomasz Matejuk
REKLAMA
Gruntowna modernizacja zabytkowego hotelu Grand to inwestycja wyczekiwana od dawna. Deweloper, do którego należy obiekt, wreszcie otrzymał zgodę na rozpoczęcie prac budowlanych.
Firma Rafin Deweloper wniosek o pozwolenie na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę hotelu Grand złożyła na przełomie lipca i sierpnia zeszłego roku. Jego rozpatrywanie trwało niemal rok.
Decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę wrocławski magistrat wydał 14 czerwca. Dotyczy ona przebudowy (po rozbiórce wnętrza obiektu), rozbudowy i nadbudowy budynku hotelowego przy ulicy Piłsudskiego przy ulicy 100-102 oraz rozbiórki i budowy budynku kamienicy przy ulicy Gwarnej 21.
W ramach całego przedsięwzięcia, inwestor przeprowadzi tam realizację kompleksu hotelowego z parkingiem podziemnym, przebudowę zjazdu i remont chodników wraz z organizacją ruchu docelowego oraz infrastrukturą techniczną.
REKLAMA
Decyzja o pozwoleniu na budowę nie jest jeszcze ostateczna. 


Jak zmieni się Grand?

Zgodnie z zapowiedziami dewelopera, na bazie dwóch istniejących obiektów – hotelu Grand przy ulicy Piłsudskiego 100-102 oraz kamienicy przy ulicy Gwarnej 21 – powstanie czterogwiazdkowy hotel ze 160 pokojami, wspólnym holem, lobby, parkingiem podziemnym, zespołem gastronomicznym, usługowym oraz konferencyjnym

W planach jest także przeszklony sky bar na ostatniej kondygnacji, z którego będzie można podziwiać choćby zmodernizowany Dworzec Główny PKP.

Na elewację hotelu wrócą przedwojenne detale, kalenicowy dach i charakterystyczna wieżyczka. Projekt modernizacji przygotowała pracownia Greg Architekci.Rafin odnowi kolejny hotel

Przypomnijmy, że Rafin Developer jest właścicielem kilku zabytkowych hoteli w okolicy Dworca Głównego. 

Na początku 2015 roku zakończyła się prowadzona przez tego dewelopera gruntowna przebudowa zabytkowego hotelu Piast przy ulicy Piłsudskiego

Piast był kiedyś jednym z filarów tzw. bramy do miasta dla podróżnych przyjeżdżających do Wrocławia. Drugim filarem był hotel Grand, który powstał na przełomie XIX i XX wieku.

– Pierwotnie chcieliśmy remontować hotel Polonia, ale on może poczekać. Remont Dworca Głównego kazał nam zastanowić się właśnie nad Grandem – tłumaczył w zeszłym roku Paweł Rojek, prezes Grupy Kapitałowej Dexpol, do której należy Rafin Developer.Do Rafinu należy też budynek przy ulicy Stawowej 13, gdzie przed wojną mieścił się niemiecki hotel Habsburger-Hof, a pod wojnie najpierw Hotel Odra, który potem został przemianowany na Hotel Piast II. Jak już donosiliśmy, także ten obiekt przejdzie remont.
Na parterze kamienicy znalazło nowe biuro sprzedaży mieszkań tego dewelopera.

 Przeprowadzka spowodowana jest rewitalizacją Hotelu Grand przy ul. Piłsudskiego – tłumaczyła nam w marcu Anna Prasznic z firmy Rafin Deweloper. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA