Następne dwa przedwojenne hotele we Wrocławiu odzyskają swój dawny blask źródło: Materiały inwestora

Następne dwa przedwojenne hotele we Wrocławiu odzyskają swój dawny blask

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Już wkrótce dwa następne, zabytkowe przedwojenne budynki hotelowe w stolicy Dolnego Śląska przejdą remonty, które mają im przywrócić dawny blask. Firma COHM z Wrocławia, właściciel hotelu Lothus przy ul. Wita Stwosza oraz hotelu Polonia przy ul. Piłsudskiego zamierza poddać je procesowi rewitalizacji. Zamierza również wprowadzić do Wrocławia nowe marki hotelowe.
Przypomnijmy, że firma COHM w maju bieżącego roku podpisała umowę na markę Mövenpick w przebudowywanym hotelu Grand przy ul. Piłsudskiego. Mövenpick Grand ze 180 pokojami naprzeciwko Dworca Głównego otwarty ma zostać w grudniu 2023 r.
Następnym hotelem, który ma działać pod międzynarodową marką ma być Lothus znajdujący się na Starym Mieście, przy ul. Wita Stwosza. Obiekt został kupiony w 2016 r. COHM planuje w mim hotel w standardzie 4-5 gwiazdek. Aktualnie jest w nim 76 pokoi, a po przebudowie będzie miał 104-114 pokoi. Według planów COHM ma w nim funkcjonować marka lifestylowa, niestandaryzowana. Po modernizacji ma to być hotel w swoim charakterze zbliżony do Mövenpick Grand przy ul. Piłsudskiego. COHM ma już pozwolenie na budowę. Przebudowa, według planów inwestora, ma ruszyć w 2022 r.
Według projektu zostanie przywrócona historyczna konstrukcja bryły budynku. Wykonana zostanie także z odbudowa dwuspadowego dachu i zburzonych kondygnacji. COHM ma w planach przebudowę wnętrza hotelu, dzięki której uda się uzyskać dodatkowe 30-40 pokoi. Na parterze zmodernizowanego hotelu Lothus znajdzie się sala konferencyjna, a także dwukondygnacyjna restauracja łącznie z podziemiem, w którym zaplanowano też SPA i fitness.
REKLAMA
Drugim przedwojennym hotelem należącym do COHM, który ma zostać poddany procesowi rewitalizacji jest hotel Polonia mieszczący się przy ul. Piłsudskiego tuż przy skrzyżowaniu z ul. Świdnicką. Także ten budynek ma zostać wprowadzony pod nowy, międzynarodowy brand. Projekt COHM zakłada, że po modernizacji i remoncie będzie to 5-gwiazdkowy hotel z ok. 200 pokojami z dużą liczbą apartamentów. W podziemiach budynku ma powstać basen. W obiekcie znajdzie się także przeszklone patio, wysoka sala balowa, W planach jest również odtworzenie historycznej, przedwojennej elewacji. Realizacja tego projektu ma się rozpocząć w trakcie przebudowy hotelu Lothus. 

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Mieszkaniec(gość)
Super,ukochany Wrocław odżywa.
REKLAMA