Park przy ulicy Kolejowej zostanie zrewitalizowany. Otwarto oferty w przetargu źródło: ZZM

Park przy ulicy Kolejowej zostanie zrewitalizowany. Otwarto oferty w przetargu

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Znamy oferty jakie złożono w przetargu na rewitalizację parku im. L. Węgrzynowskiego przy ul. Kolejowej we Wrocławiu. Po remoncie odzyska on swój dawny blask. Nowe alejki mają zostać oświetlone. Powstaną również nowe miejsca rekreacyjne ze stanowiskiem na foodtrucki, a wkrótce z siłownią i placem zabaw.
Miasto przeznaczyło na realizację I etapu tej inwestycji 2 613 130,00 zł brutto. 30 października otwarto oferty. Złożono ich w tym przetargu łącznie 8 i co ważne wszystkie one mieszczą się w zakładanym przez magistrat budżecie. Rozpiętość cen była spora. Najniższą ofertę w wysokości  1 494 967,50 zł brutto złożyła firma ATTIS Tomasz Obrzut ze Starej Wsi. Najdroższą była oferta złożona przez firmę Rotomat Sp. z o.o., która wyceniła swoje prace na kwotę 2 399 881,20 zł brutto.
ZZM
I etap prac obejmie południową i centralną część parku łącznie z budową ścieżek i alejek, które co ważne, mają być oświetlone. W II etapie zostanie on wzbogacony m.in. o: nowy plac zabaw dla dzieci, terenową siłownię i być może wybieg dla psów. Zamontowana zostanie też mała architektura, zwłaszcza nowe ławki i kosze na śmieci. Do tego wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz doprowadzona będzie woda i prąd do istniejących tam fontann.
Pierwszy etap inwestycji zrealizowany ma zostać do 30 czerwca 2021 r. 
ZZM
REKLAMA
– Kluczowe jest oświetlenie, o które prosili mieszkańcy. W parku im. L. Węgrzynowskiego będzie też miejsce na foodtrucki i rekreacyjną polanę. To wszystko sprawi, że miejsce to stanie się bardziej atrakcyjne dla naszych wrocławian, którzy mamy nadzieję z chęcią będą spędzać w nim swój wolny czas – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. – Zakres projektu tego nie obejmuje, ale w przyszłości możliwe, że w miejscu starego basenu przeciwpożarowego urządzimy deszczowy ogród – dodaje.
ZZM
– Obiekt lata świetności ma za sobą?, ale pamiętamy o nim, planujemy jego renowacje?. Jej pierwszy etap chcielibyśmy rozpocząć jeszcze w tym roku i zakończyć w połowie przyszłego – informuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Park im. Lesława Węgrzynowskiego położony jest w obszarze historycznego układu urbanistycznego Przedmieścia Mikołajskiego, ujętego w gminnej ewidencji zabytków. Teren został zagospodarowany w latach 1867-69 jako ogród towarzyszący zespołowi budynków szpitala i kościoła św. Trójcy. Budynki historycznego założenia zostały zniszczone w 1945 r. W latach 60-tych XX wieku na terenie byłego ogrodu urządzono park miejski.
W artykule wykorzystano materiały Urzędu Miejskiego we Wrocławiu

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA