Przeciąga się przetarg na przebudowę ulicy Buforowej źródło: mat. inwestora

Przeciąga się przetarg na przebudowę ulicy Buforowej

Wrocław, WIZUALIZACJE
REKLAMA
Urzędnicy kolejny raz zmienili termin składania ofert w przetargu na przebudowę ulicy Buforowej. Przeciągająca się procedura może opóźnić realizację całej inwestycji.

Przetarg na przebudowę ulicy Buforowej spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła na początku grudnia zeszłego roku.

Urzędnicy już czterokrotnie wydłużali termin składania ofert – aktualny to 16 lutego. To efekt mnóstwa pytań, jakie potencjalni wykonawcy zadali zamawiającemu.

Są pytania, muszą być odpowiedzi, są odpowiedzi, musi być czas na zapoznanie się z nimi. Chodzi o równe szanse dla wszystkich oferentów – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.Jak zmieni się Buforowa?

Droga zostanie rozbudowana na odcinku od przejazdu kolejowego linii kolejowej nr 285 relacji Wrocław Główny - Świdnica Przedmieście do granicy miasta, wraz z budową odwodnienia, oświetlenia drogowego, miejskiego kanału technologicznego MTTK, budową sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach oraz usunięciem kolizji z istniejącą siecią sanitarną, gazową, wodociągową, elektroenergetyczną i teletechniczną.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie wiadukt kolejowy nad ulicą Bardzką w ciągu linii kolejowej nr 349 w relacji św. Katarzyna - Wrocław Kuźniki oraz przejazd kolejowy linii nr 285. Do rozbiórki pójdą też budynki znajdujące się w projektowanym pasie drogowym.

Na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Konduktorską ulica Buforowa zostanie rozbudowana do dwóch jezdni, a na pozostałym odcinku powstanie nowa jezdnia dwupasmowa. Powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe.

Przebudowa ulicy Buforowej ma pochłonąć niespełna 80 mln złotych. Urzędnicy starają się o unijne dofinansowanie tej inwestycji.

Wszystkie prace mają zostać zrealizowane do 30 listopada 2018 roku. Nie wiadomo jednak, czy przeciągająca się procedura przetargowa nie wpłynie na opóźnienie terminu realizacji całego przedsięwzięcia.Tramwaj na Jagodno na razie nie pojedzie

Na razie nie ma szans, by ulicą Buforową pojechał tramwaj. 

– Przygotowywany przez nas projekt, który ma szansę być wkrótce realizowany, nie przewiduje rozbudowy sieci tramwajowej. W ramach naszego zadania, pod przyszłe torowisko tramwajowe ma być przebudowany wiadukt kolejowy i pozostawiona rezerwa terenowa – wyjaśniał niedawno Marek Szempliński.

Jeśli chodzi o linię tramwajową, to zgodnie z zaprezentowanym niedawno Wrocławskim Programem Tramwajowymtrasa na Jagodno znalazła się wśród najpilniejszych inwestycji przewidzianych do realizacji po 2022 roku. Przedsięwzięcie jest też ujęte w zaktualizowanej wersji planu transportowego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA