Jest szansa na dokończenie budowy ważnej drogi przy stacji Wrocław Muchobór

Jest szansa na dokończenie budowy ważnej drogi przy stacji Wrocław Muchobór

REKLAMA
Coraz bliżej rozpoczęcia kolejnego etapu budowy alternatywnego połączenia drogowego z Nowego Dworu i Muchoboru Małego w kierunku centrum miasta. Chodzi o ostatni, brakujący odcinek ulicy Otyńskiej.
Po dwóch unieważnionych wcześniej przetargach zorganizowanych przez miejską spółkę Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o., tym razem w trzecim już przetargu uda się prawdopodobnie nareszcie wyłonić wykonawcę, który przebuduje blisko 100-metrowy odcinek ulicy Otyńskiej i kanalizację na ul. Traktatowej i Duńskiej. Jest to brakujący fragment trasy mającej połączyć Wrocławski Park Przemysłowy z Wrocławskim Parkiem Technologicznym. Odcinek przebiega w pobliżu modernizowanej właśnie stacji kolejowej Wrocław Muchobór. Powodem unieważnienia dwóch wcześniejszych przetargów na ten kawałek drogi były zbyt wysokie ceny zaproponowane przez firmy, które w nich startowały.
Tym razem oferty złożyły cztery firmy: PUB Brukpol, Elektrotim, Strabag i Gremium. Miasto zaplanowało przeznaczyć na sfinansowanie tej inwestycji w sumie 922 tys. złotych. Gerium i Strabag złożyły oferty mieszczące się zaplanowanym przez gminę Wrocław budżecie. Pierwsza z firm chce za wykonanie prac kwoty 904 997 zł, druga 811 500 zł.
REKLAMA
Dwie pozostałe firmy złożyły oferty mocno przekraczające tą kwotę (PHU Brukpol 1 132 830 zł, Elektrotim 1 191 255 zł). W najbliższych dniach powinniśmy się dowiedzieć, która z firm dokończy brakujący odcinek ul. Otyńskiej. W ramach inwestycji zaplanowano budowę jezdni, chodników i ścieżki rowerowej na Otyńskiej, a ul. Traktatowej i Duńskiej wymienione mają być instalacje wodno-kanalizacyjne. Zamówienie obejmowało również opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wymaganych opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych i na ich podstawie realizację robót budowlanych. 
Do połączenia ulic zostanie już tylko przebudowa przejazdu. I tutaj dobra wiadomość od PKP PLK. Spółka realizuje już przebudowę stacji kolejowej Wrocław Muchobór, który uwzględnia również remont przejazdu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA