Ruszył przetarg na dokończenie S5 Kaczkowo – Korzeńsko

Ruszył przetarg na dokończenie S5 Kaczkowo – Korzeńsko

wielkopolskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na dokończenie inwestycji polegającej na wykonaniu 29-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S5 Kaczkowo - Korzeńsko.

Jak informuje GDDKiA, wykonawcy mają 40 dni na składanie ofert cenowych. Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał 8 miesięcy na dokończenie budowy, przy czym w ciągu 6 miesięcy do ruchu zostaną oddane do ruchu wszystkie drogi objęte kontraktem. W tym czasie zostaną wykonane także m.in. urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska. Do czasu realizacji nie są wliczane tzw. okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

 

Przypomnijmy, ze pierwotny wykonawca inwestycji, firma Alpine Bau – przestała wywiązywać się ze zobowiązań kontraktowych, w związku z czym GDDKiA odstąpiła w czerwcu 2013 r. od umowy na realizację tego zadania. Przeprowadzono szczegółową inwentaryzację placu budowy. Określono zakres prac, który będzie obejmował dokończenie inwestycji w zakresie budowy S5 (objętej wszczętym właśnie przetargiem), w odrębnych postępowaniu udzielono zamówienia na dokończenie budowy obwodnicy Rawicza w ciągu dk 36 – tę drogę już 16 września udostępniono kierowcom.

REKLAMA

 

GDDKiA zapowiada, że jeszcze w tym roku ogłosi kolejne postępowania przetargowe na budowę kolejnych brakujących fragmentów drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań – Wrocław. Jeden przetarg zostanie wszczęty na prawie 16-kilometrowy odcinek Głuchowo - Wronczyn, drugi na prawie 29-kilometrowy odcinek Radomicko – Kaczkowo.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA